"Металіст" на класі виграв у Норвегії, а "Дніпро" упевнено розібрався з "Наполі"

Обидва українських клуби, які грали сьогодні у Лізі Європи, здобули перемоги. "Металіст" на виїзді завдяки двом голам на останніх хвилинах зміг відігратися і вирвати перемогу у "Русенборга" 2:1. А "Дніпро" в красивому стилі забив три голи і лише раз пропустив від "Наполі".

Русенборг - Металлист 1:2
Голи
: Елюнусси, 46 - Марлос, 80, Шав'єр, 89
Русенборг: Ерлунд, Гамбоа, Дорсін, Регініуссен, Страндберг, Дочкал, Чибуйке (Хольм, 77), Свенссон, Дискеруд, Пріца, Элюнусси
Металіст: Горяїнов, Вильягра, Торсильери, Гуйє, Фініньо, Шав'єр, Бланко (Едмар, 72), Марлос (Дитина, 90+1), Тайсон, Вілліан (Кристальдо, 46)

Початок поєдинку супроводжувалося рясним снігопадом, який досить швидко припорошив штучний газон "Леркендаля" білим покривалом. У таких погодних умовах суперники вирішили не ризикувати, а взяли паузу на звикання. Особливо це стосувалося гостей, у складі яких переважна більшість гравців - латиноамериканці. У господарів же не знайшлося будь-яких оригінальних пропозицій, здатних застати зненацька теплолюбну команду Мирона Маркевича.

З часом опади все ж вщухли, і "Металіст" потроху почав шукати шляхи до воріт Даніеля Ерлунда, вважаючи за краще діяти на контратаках, але часом не відмовляючи собі в задоволенні розігрітися за допомогою відбору м'яча на половині "Русенборга". На кінець півгодини гри саме гості першими наблизилися до голу. Тайсон пробив низом з правого кута штрафної поряд зі штангою, але рослий кіпер дотягнувся до м'яча і дивом перевів його на кутовий.

Цей епізод став найбільш гострим у стартовій 45-хвилинки, хоча норвежці відповіли на нього потенційно небезпечною атакою. Її після навісу справа спробував завершити ударом головою Джон Чибуйке - м'яч пролетів в декількох метрах від лівої стійки Олександра Горяїнова. Але на 49-й секунді другого тайму оборона "Металіста" допустила низку ляпів, намагаючись перервати соло того ж Чибуйке, а залишений без нагляду Ельюнуссі ефектною підсічкою над воротарем відкрив рахунок.

"Русенборг", немов не надавши значенню забитогму голу, продовжив нарощувати швидкість і тиснути харків'ян, які явно не очікували від нього такий спритності. Вже незабаром Горяїнову довелося рятувати партнерів кидком в нижній кут після пострілу Раді Причепи. Тут же центральний захисник сіверян Торі Регініуссен пробачив "Металіст", замикаючи подачу з кутового. Лише після цього гості стрепенулися і провели кілька цікавих атак у відповідь. Одну з них повинен був завершувати Клейтон Шав'єр, який не зумів приборкати м'яч після хитрого пасу Себастьяна Бланко в штрафну.

У середині тайму "Металіст" вже беззастережно володів ініціативою, перейшовши в масований наступ. Проте в завершальній стадії комбінацій слобожани грішили індивідуалізмом і неузгодженістю, тому до голевих ситуацій у володіннях Ерлунда було далеко. Навпаки, норвежці, хоч і рідше контратакували, зате куди з більшою користю Так, на 73-й хвилині Горяїнову довелося знову рятувати партнерів після гарматного удару Чибуйке, а трохи пізніше Марко Торсильери виніс м'яч практично з лінії воріт.

Загроза поразки все виразніше нависала над підопічними Маркевича, і саме вона гнала українську команду вперед. Все змінилося, коли "Металісту" вдалося перейти на інший швидкісний режим. На 81-й хвилині Крістіан Вильягра знайшов пасом в районі 11-метрової позначки Марлоса, якому вже не склало праці зрівняти рахунок. У наступній атаці, вийшовший на заміну Кристальдо влучив у штангу, а вже перед фінальним свистком Клейтон Шав'єр чудово пробив зі штрафного з 25 метрів - 2:1.

Переможний гол бразильця зміцнив лідируючі позиції харків'ян в групі, де вони йдуть поки врівень з "Байєром". В активі обох фаворитів за сім очок, і вони на чотири пункти відірвалися від "Русенборга".

Дніпро - Наполі 3:1
Голи
: Федецький, 2, Матеус, 42, Жуліано, 64 - Кавані, 75 (з пенальті)
Дніпро: Лаштувка, Мандзюк, Мазух, Чеберячко, Стринич, Ротань, Жуліано, Федецький (Денисов, 81), Селезньов (Калініч, 58), Матеус, Зозуля (Канкава, 38)
Наполі: Розаті, Гамберіні (Інлер, 78), Фернандес, Ароніка, Суньїга, Донадель, Місце, Дземаили, Доссена (Пандев, 52), Инсинье, Варгас (Кавані, 52)

Заряджені на боротьбу і результат господарі розпочали дуже жваво і примудрилися відкрити рахунок вже на другій хвилині. Екс-захисник збірної України Артем Федецький заробив штрафний на правому фланзі, а після того як Руслан Ротань виконав "стандарт", першим встиг до м'яча, з близької відстані матчу відправивши його під поперечину.

Здалося, що швидкий успіх злегка розслабив дніпропетровців, бо "Наполі" дуже легко перехопив ініціативу і за рахунок далеких передач став створювати напруженість у володіннях Яна Лаштувки. Втім, до реальних загроз воротах "Дніпра" справа не доходила - захисники виконували свою роботу холоднокровно і кваліфіковано.

Дозволивши супротивникові "показати зуби", українці без особливих проблем його втихомирили. На 23-й хвилині рахунок ледь не був подвоєний, коли сантиметри розділили м'яч і стійку після щільного удару Івана Стринича з дальньої дистанції. Небезпечно після кутового пробивав з льоту Євген Селезньов, а Ротань дальнім пострілом струснув сітку із зовнішнього боку.

Те, що не вдалося партнерам, зробив незадовго до перерви Матеус. Після того як Селезньов, вигравши "повітря", вдало скинув м'яч на лінію воротарської, бразилець випередив візаві і ударом головою вдруге "підірвав" стадіон. Трибуни проводжали своїх улюбленців у роздягальню оваціями і з твердою впевненістю в їх підсумкову перемогу.

Проте італійці здаватися не збиралися, свідченням чого стала поява на полі двох топ-нападників - Горана Пандєва і Единсона Кавані. Останній продемонстрував свою готовність досить швидко, змусивши Лаштувку відбивати м'яч з нижнього кута воріт. Голкіпер збірної Чехії з честю вийшов з непростої ситуації. Зате коли на ударну позицію вискочив плеймейкер "Дніпра" Жуліано, воротар гостей Антоніо Розаті врятувати свою команду не зміг. Гол, який зняв всі питання про переможця, став гідною нагородою для провівшого прекрасний матч хавбека збірної Бразилії.

Пенальті, який заробив і реалізований Кавані, нічого не змінив. На коні виявилася та команда, яка більше до цього прагнула. Шанс реабілітуватися в очах уболівальників і підправити своє турнірне становище у неаполітанців буде через два тижні, коли вони будуть приймати команду Рамоса на "Сан-Паоло".