ua en ru

"Чорноморнафтогаз" до 2014 р. збільшить видобуток газу на морському шельфі на 25%

Автор: RBC.UA
Державна акціонерна компанія "Чорноморнафтогаз" (Сімферополь) збільшить видобуток газу на шельфі Чорного і Азовського морів до 2014 р. на 25% - до 5 млн куб. м на добу.

Державна акціонерна компанія "Чорноморнафтогаз" (Сімферополь) збільшить видобуток газу на шельфі Чорного і Азовського морів до 2014 р. на 25% - до 5 млн куб. м на добу, повідомила сьогодні прес-служба компанії.

"Добовий видобуток на шельфі Чорного і Азовського морів продовжує рости. До кінця року він планується на рівні більше 5 млн куб. м", - говориться в повідомленні.

За даними компанії, самопідйомні плавучі бурові установки "Сиваш" і "Таврида" завершили роботу на морській стаціонарній платформі МСП-17 Штормового газоконденсатного родовища.

Читайте також: Чистий збиток "Чорноморнафтогазу" за 9 міс. 2012 р. склав 825,5 млн грн проти прибутку роком раніше

"Буріння експлуатаційних свердловин проводилося в рамках дооблаштування промислу і дало можливість закріпити видобуток на шельфі Чорного і Азовського морів на рівні більше 4 млн куб. м в добу", - говориться у повідомленні.

Оскільки технічні можливості СПБУ "Сиваш" і "Таврида", зважаючи на застаріле устаткування, довгий термін експлуатації (35 і 18 років), обмежені, значне збільшення видобутку буде досягнуте за рахунок високотехнологічних СПБУ "Петро Годованець" і "Незалежність". Їх використання в продовженні облаштування нових Одеського і Безіменного родовищ дозволить вийти на новий рівень виробничих показників.

У 2013 р. "Чорноморнафтогаз" планує збільшити видобуток природного газу на 40% - з 1,174 млрд куб. м до 1,649 млрд куб. м.

Читайте також: Видобуток природного газу "Чорноморнафтогазом" за 2 місяці 2013 р. виріс на 31,7% - до 227 млн куб. м газу

У січні-лютому 2013 р. компанія видобула 227 млн куб. м газу. В порівнянні з результатами аналогічного періоду 2012 р. зростання склало 31,7%, або більше 54 млн куб. м.

"Чорноморнафтогаз" здійснює роботи з освоєння українських шельфів Чорного і Азовського морів. У його веденні знаходяться бурові установки "Сиваш", "Таврида", "Петро Годованець" і "Незалежність". Підприємство також видобуває вуглеводні на родовищах, розташованих в Криму, експлуатує розташовані на півострові Глібовське ПСГ і магістральні газопроводи. 100% акцій компанії знаходяться в управлінні НАК "Нафтогаз України".

Читайте також: Госпсуд Криму відмовився порушувати справу про банкрутство "Чорноморнафтогазу"

Україна в рамках вибраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії і її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти. Ведуться переговори про закупівлі газу в Європі, Азербайджані, Туркменістані. В Одеській області планується будівництво LNG-терміналу, також можливе спільне з Туреччиною будівництво LNG-терміналу на турецькому узбережжі Середземного моря. Реалізуються проекти з видобутку газу на шельфі Чорного і Азовського морів. Заплановані проекти з видобутку сланцевого газу за участю світових лідерів у сфері енергетики - Royal Dutch Shell і Chevron. Крім того, розглядається можливість збільшення внутрішнього видобутку вуглеводнів - газу, нафти, вугілля. У цих проектах може взяти участь ТНК-ВР. Існує програма заміщення природного газу вугіллям.