ua en ru

"Чемпіонат СНД" з футболу: Назад у майбутнє

Автор: RBC.UA
Олексій Міллер, голова "Газпрому", навряд чи очікував, що його слова про створення чемпіонату СНД викличуть такий резонанс. Ідея, про яку вчора ще толком ніхто й не думав, раптом отримала резонанс і широке поширення. Намір "Зеніту" створити нову першість в помсту за те, що в чемпіонаті Росії його не дуже то і поважають, набрав вже таку кількість прихильників, що запускати чемпіонат СНД можна хоч завтра.

Олексій Міллер, голова "Газпрому", навряд чи очікував, що його слова про створення чемпіонату СНД викличуть такий резонанс. Ідея, про яку вчора ще толком ніхто й не думав, раптом отримала резонанс і широке поширення. Намір "Зеніту" створити нову першість в помсту за те, що в чемпіонаті Росії його не дуже то і поважають, набрав вже таку кількість прихильників, що запускати чемпіонат СНД можна хоч завтра.

Отже, представляємо вам учасників цієї віртуальної першості, які заявили, що були б не проти приймати участь у "Чемпіонаті СНД":

1. "Зеніт"

Пітерський клуб першим заявив про бажання створити чемпіонат СНД. Правда, здалося, що це було зроблено для того, щоб зберегти обличчя, адже "Зеніт" обіцяв знятися з чемпіонату у випадку, якщо його занадто строго покарають за інцидент в матчі з "Динамо", а КДК не проявив поблажливості. Тим не менше, треба розуміти, що з усіх учасників гіпотетичного об'єднання чемпіонатів країн СНД "Зеніт" в даний момент - найбільш могутній і фінансово заможний клуб.

2. БАТЕ

Білоруси відзначили, що поки вся робота по створенню такого чемпіонату - це інтерв'ю Міллера, так що обговорювати толком нічого. Тим не менш, БАТЕ була б цікава така ліга, і білоруси, при дотриманні певних умов, готові були б брати в ній участь.

3. "Шахтар"

Дивно, але і українці відреагували на ініціативу Міллера, хоча, здавалося б, наш чемпіонат цілком конкурентоспроможний. Правда, генеральний директор донецького клубу Сергій Палкін сказав, що створення чемпіонату - ідея проблематична, а ось організувати кубок наших країн цілком можливо і, більш того, запуск такого змагання навіть досить імовірний.

Читайте також: Генеральний директор "Шахтаря" Сергій Палкін: У наступному сезоні може з'явитися спільний кубок України і Росії

4. Всі вірменські клуби

Федерація футболу Вірменії вирішила не розмінюватися на дрібниці і підтримала пропозицію Міллера всім скопом. Вірмени навіть заявили, що вони і раніше пропонували цю ідею і завжди були не проти об'єднатися назад.

5. ЦСКА

Несподівано ідею своїх конкурентів підтримав президент ЦСКА Євгеній Гінер, який заявив, що чемпіонат СНД краще Кубка і що рівень конкуренції в цій лізі не буде знати собі рівних в Європі, а також буде дуже прибутковим.

6. РФПЛ

РФПЛ теж вирішила не розмінюватися на дрібниці і вустами свого президента Сергія Прядкіна заявила, що займеться проектом чемпіонату СНД. За словами Прядкіна, ідею підтримали декілька провідних клубів Прем'єр-ліги (можливо, звичайно, він має на увазі тільки "Зеніт" і ЦСКА, адже пара - це теж декілька). Прядкін навіть заявив, що ліга займеться питанням "її (ідеї) втілення в життя - зокрема прописуванням всіх спортивних і організаційних моментів проекту".

Охочих виявилося достатньо, проте, на жаль, жоден з них не дав виразної відповіді на питання, як це все хоча б у теорії можна реалізувати.

Наприклад, зараз кожна країна колишнього СНД може виставити в Лізі чемпіонів як мінімум одну команду. Чемпіонат СНД отримає в цій Лізі (поки Платіні не провернув свою революцію) максимум чотири місця, згідно з регламентом. БАТЕ готовий відмовитися від участі у Лізі чемпіонів? А "Зеніт"? А "Шахтар"? Або вони впевнені, що саме їм дістанеться путівка, а невдахою виявиться хтось інший?

Що буде з тими командами, які займуть у чемпіонаті СНД останні місця? Вони вилетять в першу лігу? А хто цю першу лігу складе? Або проект буде настільки масштабним, що у нього буде структура, що починається з КФК і закінчується вищою лігою? Але це означає, що десятки команд просто припинять своє існування, оскільки їм не знайдеться місця в цій структурі. Є варіант із "закритими" чемпіонатом, щоб ніхто не вилітав, але така ідея навряд чи знайде розуміння в УЄФА і ФІФА, все ж у цьому випадку ефект змагання в кінці першості пропадає.

Прихильники ідеї створення чемпіонату СНД - а їх вже, якщо вважати всіх вірмен і всіх росіян, кілька десятків - посилаються на те, що УЄФА підтримує можливе створення чемпіонатів країн Балтії та Скандинавії, але треба розуміти, що в цих випадках мова йде про невеликі країни, розташовані поруч. І зв'язки між цими країнами куди міцніше, ніж між Вірменією і Білорусією. Це зовсім інші умови, незрівнянні навіть з чемпіонатом Росії, не кажучи вже про такий величезний простір, як віртуальне СНД.

Цілком імовірно, що ідея здійсненна. Хоча б тому, що її автор володіє широкими фінансовими, політичними, організаційними та будь-якими іншими можливостями. Однак поки хоча б у першому наближенні не стане ясно, як її хоча б у теорії можна здійснити, мабуть, варто вважати її утопічної. Тією, яку Міллер висловив лише для того, щоб зберегти обличчя. І решта даремно сприйняли заклик з такою серйозністю.