"Барселона" програла "Челсі" в півфіналі Ліги Чемпіонів (фото)

"Челсі" зумів продовжити свою виграшну домашню серію в поточній Лізі чемпіонів до шести матчів. Перервати її не змогла навіть "Барселона", котра провела в атаках майже весь перший півфінал. Англійський гранд спромігся відбитися та ще й забив завдяки гольовому чуттю Дідьє Дрогба - 1:0.

Напередодні майже усі вболівальники та фахівці відводили гостям роль фаворита. Наставник синіх Роберто Ді Маттео не заперечував. "Нам протистоятиме чи не найкраща команда світу", - визнав він, але додав, що його підопічні здатні створити їй проблеми.

Як би там не було, першим із проблемами зіштовхнувся саме захист лондонців. "Барса", як завжди не звертаючи увагу на клас опонента, на чужі поле та трибуни, відразу захопила територію й взялася за свою звичну справу, змушуючи господарів багато бігати без м'яча.

Рахунок мав бути відкритим уже на 9-й хвилині, коли Андрес Інієста легеньким парашутом вивів Алексіса Санчеса на побачення із голкіпером. Петр Чех вже не встигав допомогти партнерам, але на його щастя пущений чилійцем м'яч влучив у поперечину.

Незабаром Ліонель Мессі увірвався до карного майданчика, знайшов ліворуч вільного Даніела Алвеса, і вже той пострілом з гострого кута змусив чеського велетня демонструвати свою реакцію. Забити з відскоку міг Цеск Фабрегас, але удар у нього відверто не вийшов. Аби не дати воротарю охолонути, хлопці Хосепа Гвардіоли збільшили швидкості, після чого упродовж кількох хвилин глядачі на "Стемфорд Брідж" встигали лише полегшено зітхати.

Той таки Фабрегас до перерви міг відзначитися ще двічі, але в одному випадку не переграв Чеха, а в іншому, вискочивши віч-на-віч із ним, покотив м'яч занадто тихо, що дозволило Ешлі Коулу виправити ситуацію.

Зрештою допомогти "Челсі" взялося місцеве відділення небесної канцелярії. Наприкінці першого тайму над Лондоном зарядив рясний дощ, і саме під його акомпанемент сині провели свою першу небезпечну атаку. Й не просто провели, а завершили її голом. Уже в компенсований час Рамірес, якого вчасно побачив Френк Лемпард, пронісся лівим флангом й виконав грамотний простріл. Дрогба зміг випередити Адріано, усе інше було справою техніки.

Трошки збентежені футболісти "Барселони" вирушили до роздягальні, але тільки за тим, щоб за чверть години кинутися вперед із ще більшим завзяттям. Шанс відновити рівновагу мав Адріано, котрий цілив у ворота після ефектного сольному проходу, втім Чех знову виявився на висоті.

Ще ближчим до успіху був Санчес, але після феноменальної передачі Фабрегаса примудрився схибити з кількох метрів. Обидва учасники цієї комбінації згодом залишили поле, звільнивши місця у складі для Педро Родрігеса та Тьяго Алькантари. Намагаючись підтримати високий темп, Гвардіола кинув у бій свіжих швидконогих виконавців, проте й за їхньою допомогою гостям не вдалося втілити бодай у гол свою величезну територіальну перевагу та численні моменти. Фортуна цього вечора була одягнена в синє і коли спливали останні секунди посприяла тому, щоб стійка прийняла на себе удар Педро...

Надолужити згаяне синьо-гранатові спробують за тиждень, 24 квітня, коли прийматимуть "Челсі" на рідному "Камп Ноу" - з його широким газоном, неповторною аурою та багатотисячною армією підтримки. Але підготовка до матчу-відповіді розпочнеться лише у неділю. Днем раніше на "Барсу" чекає двобій із "Реалом", який, до речі, півфінальну дуель в Лізі чемпіонів також розпочав із поразки.

Челсі - Барселона 1:0