ua en ru

Переворот у ЦАР: Мішель Джотодія оголосив себе Президентом (фото, відео)

Автор: RBC.UA
У Центрально-Африканській Республіці Мішель Джотодія, лідер повстанського угрупування "Селека", яке напередодні зайняло столицю країни м. Бангі, оголосив себе Президентом.

У Центрально-Африканській Республіці (ЦАР) Мішель Джотодія, лідер повстанського угрупування "Селека", яке напередодні зайняло столицю країни м. Бангі, оголосив себе Президентом. Про це повідомляє радіостанція RFI.

Повстанці мають намір дотримуватися умов угоди, яку в січні 2013 р. вони підписали з урядом ЦАР. Зокрема, Джотодія пообіцяв, що, згідно з умовами угоди, не пізніше ніж через три роки в країні будуть організовані вільні і чесні вибори.

Після того, як "Селеке" вдалося захопити столицю ЦАР, діючий Президент країни Франсуа Бозізе втік у Демократичну Республіку Конго, а пізніше - до Камеруну.

Фотогалерея "Державний переворот у ЦАР"

У зв'язку з ситуацією в ЦАР свої війська в країну направила Франція. За словами представника французького Міністерства закордонних справ, війська були направлені для охорони аеропорту, загрози для французьких громадян на даний момент не існує.

Читайте також: В Еритреї військові спробували здійснити державний переворот

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун засудив, за його словами, "неконституційне" захоплення влади повстанцями в ЦАР і зажадав відновлення конституційного порядку в країні. Генсек підкреслив, що ті, хто відповідальний за здійснення таких порушень, будуть притягнуті до відповідальності. Пан Гі Мун закликав до спокою і поваги до верховенства права в ЦАР.

Нагадаємо, протистояння повстанців і урядової армії почалося в грудні 2012 р. Основними вимогами бойовиків була відставка Президента, проведення позачергових виборів до парламенту, а також включення загонів "Селеки" до складу регулярної армії. Зазначимо, Міністерство закордонних справ України рекомендує утриматися від поїздок в ЦАР без крайньої необхідності.

ЦАР - держава з населенням близько 4,8 млн осіб, половина з яких християни. ЦАР володіє істотними природними ресурсами - родовищами алмазів, урану, золота, нафти, лісовими і гідроенергетичними ресурсами. Проте, вона залишається однією з найбідніших країн світу.

Африка - континент, на якому державні перевороти відбуваються достатньо регулярно. Слабкість політичних режимів африканських країн пояснюється надзвичайно високим рівнем корупції і економічною нерозвиненістю, а також міжрегілійною напругою. Так, у березні 2012 р. повстанці-військові захопили президентський палац, будівлю державного телебачення і військові казарми в Малі. У квітні того ж року туареги, скориставшись військовим переворотом в Малі, проголосили незалежний Азавад, розташований на заході Сахари на північ від Тімбукту.

Читайте також: Франція починає наземну військову операцію в Малі (фото)

Французькі підрозділи прибули до африканської країни на початку січня 2013 р. після того, як Рада безпеки ООН санкціонувала введення міжнародного контингенту військ. Окрім солдатів, в Малі прибули фахівці, які зайнялися підготовкою місцевих військовослужбовців. Бойові дії в Малі продовжуються з початку 2012 р. Проти центрального уряду ведуть боротьбу угрупування ісламістів, близькі до "Аль-Кайєди", і озброєні формування народу туарегів.

У січні 2013 р. в Еритреї - державі, розташованій в Східній Африці на узбережжі Червоного моря, - відбулася спроба державного перевороту. У столиці країни Асмера група приблизно з 200 військовослужбовців захопила Міністерство інформації і штаб-квартиру державного телебачення. Бунтівники вимагали зачитати в ефірі заяву про введення Конституції 1997 р. і про звільнення політичних ув'язнених з в'язниць Еритреї.