ua en ru

Галицький направляв бюджетні кошти на незаконне кредитування банків

Автор: RBC.UA
За багато років керівництва в Держслужбі зайнятості відбулася повна ліквідація системи соціального захисту і перетворення її в систему грабежу бюджетних коштів у всіх регіонах Україні, пише "Дзеркало тижня. Україна". За даними видання, в даний час слідчих цікавить порядок реалізації всіх бюджетних програм Фонду соцстраху та Держслужби зайнятості.

За багато років керівництва в Держслужбі зайнятості відбулася повна ліквідація системи соціального захисту і перетворення її в систему грабежу бюджетних коштів у всіх регіонах Україні, пише "Дзеркало тижня. Україна". За даними видання, в даний час слідчих цікавить порядок реалізації всіх бюджетних програм Фонду соцстраху та Держслужби зайнятості.

Зокрема, зазначається, що допомогу по безробіттю керівник Держслужби зайнятості Володимир Галицький направляв на незаконне кредитування банків. За оперативними даними, гроші йшли не за призначенням за сімома статтями.

Так на виплати допомоги по безробіттю та матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного йшло приблизно 75-77% бюджету Фонду соцстраху. Підвищення кваліфікації та матеріальна допомога видавалася строго через хабарі, причому нерідко в цих схемах використовувалися "мертві душі" - одержувачі коштів. Слідство намагається встановити масштаби втрат держави, але мова йде про мільярди. В цьому кримінальному бізнесі чиновники заробляли і на банківських операціях, повідомляє видання. Бюджетні мільярди були засобом незаконного кредитування комерційних банків. При ставках на одноденні кредити овернайт 11-13% державні гроші розміщувалися під 2-3%, а різницю керівництво держслужби і банк ділили між собою в приватному порядку.

Близько 9% бюджету - майже півмільярда гривень - Держслужба зайнятості направляє на працевлаштування безробітних шляхом надання дотацій роботодавцям. Отримати ці гроші без хабарів було неможливо, зазначає видання. Широкі масштаби прийняло шахрайство: засновували свої фіктивні фірми, які створювали фіктивні робочі місця і брали на роботу фіктивних безробітних. Живі гроші від "мертвих душ" чиновники в повному обсязі клали собі в кишеню.

Близько 8% бюджету Держслужба направляє на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних. Видання відзначає, що незважаючи на постійне збільшення коштів за цією програмою (450 млн гривень в 2011 році), кількість працевлаштованих безробітних чомусь не росте. Існують вагомі підозри, що система підготовки безробітних була фіктивною, і націленої насамперед на отримання "відкатів".

Крім того, наголошується, що в 2011 році на оплату громадських робіт безробітними держава виділила 220 млн грн. Також 13,6% коштів фонду йшло на утримання виконавчої дирекції та її робочих органів - близько 1 млрд грн. "Корупційна схема роботи служби зайнятості щедро оплачувалася платниками податків, причому середня зарплата в цій структурі перевищувала, для порівняння, середню зарплату в МВС", - підкреслює видання.

Крім того, повідомляється, що програма створення робочих місць для мешканців вугледобувних регіонів обійшлася державі в 2011 році в 360 млн грн - приблизно по 102 тис. на кожного учасника програми. Однак гроші в такому обсязі, за даними слідства, жоден шахтар не побачив.

У 2010 році Держслужба зайнятості реалізувала бюджетну програму одноразової допомоги безробітним для організації підприємницької діяльності, на яку було асигновано 58,4 млн грн. "Гроші були вкрадені майже в повному обсязі. Де бізнес-плани, під які виділялися безробітним гроші, і які результати цієї порожній роздачі державних грошей? З січня по вересень 2010 року 8773 безробітних нібито отримали від Держслужби зайнятості в середньому по 6656 гривень безоплатної одноразової допомоги! Чи знав взагалі про існування такої цікавої бюджетної годівниці хоч один реальний підприємець або безробітний - перевіряє слідство", - йдеться в статті видання.

Крім того, за даними видавництва, глава Держслужби зайнятості дізнався про те, що перебуває під наглядом спецслужби, за півроку до арешту. "Віце-прем'єр-міністр з соціальної політики Сергій Тігіпко виступав на початку 2011 року з вимогою звільнити Галицького, однак цю ініціативу торпедували. Керівництво Кабміну до пори до часу вважало Галицького незамінним. Його найближчим політичним партнером був перший заступник міністра соціальної політики Василь Надрага - призначений в міністерство за квотою Блоку Литвина. Є підстави припустити, що Галицький заносив вагомі аргументи керівництву партії Литвина і його депутатам, які дозволяли йому розглядати свою посаду теж як частину коаліційної угоди. Безсумнівно, що серед вигодонабувачів були і представники Партії регіонів", - відзначає "Дзеркало тижня. Україна".

Крім того, у розпорядження видання потрапив лист голови Держкомпідприємництва Михайла Бродського до Президента Віктора Януковича ще від 18 жовтня 2010 року, в якому йдеться про прохання доручити правоохоронним органам провести розслідування тіньових схем в Державному центрі зайнятості.

Відзначимо, в 2011 році бюджет Фонду соцстраху склав 7,5 млрд грн.

Нагадаємо, 28 листопада п.р., Печерський районний суд Києва санкціонував арешт керівника Державної служби зайнятості України Володимира Галицького.

Запобіжний захід у вигляді утримання під вартою київський суд обрав, розглянувши подання Генеральної прокуратури України про арешт чиновника. Повідомляється, що Галицький буде під арештом до 26 січня 2012 р.

Раніше прес-служба СБУ повідомляла, що за матеріалами СБУ, генеральна прокуратура України стосовно посадовців Державного центру зайнятості порушила кримінальну справу за фактами хабарництва та незаконного збагачення (ст.ст. 368, 368-2 Кримінального кодексу України).

У повідомленні говорилося, що Служба безпеки України викрила та задокументувала корупційну схему вимагання та одержання хабарів посадовими особами Державного центру зайнятості. На виконання Державної програми «Створення нових робочих місць для забезпечення зайнятості населення вугледобувних регіонів» Державному центру зайнятості на 2011 рік виділено з бюджету України 365 млн. грн.

Встановлено, що керівні посадові особи Державного центру зайнятості надавали державні кошти підприємствам для створення нових робочих місць тільки за умови «відкату» в розмірі 15-20% від суми, яка виділялася. При несплаті зазначених відсотків фінансування припинялось та розпочинались всілякі «контрольні перевірки» цих підприємств.

Нагадаємо, 25 листопада в Києві співробітники Служби безпеки України заарештували директора Державної служби зайнятості Володимира Галицького і ще кількох чиновників відомства.

Повідомлялося, що під час обшуків в кількох банківських комірках, що належали затриманим, були виявлені валютні цінності на загальну суму 7,5 млн дол., а також багато коштовностей.

Галицький очолював Держслужбу зайнятості з травня 2003 року по квітень 2005 і з серпня 2006 до теперішнього часу.