ua en ru

Янукович створив державну комісію з питань співробітництва із СОТ

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович підписав указ № 214/2013 від 15 квітня 2012 р. про державну комісію з питань співробітництва із СОТ.

Президент України Віктор Янукович підписав указ № 214/2013 від 15 квітня 2012 р. про державну комісію з питань співробітництва із СОТ. Про це повідомляє прес-служба Президента України.

Комісію з питань співробітництва із СОТ очолив радник Президента України - керівник головного управління з питань міжнародних відносин Адміністрації Президента України Андрій Гончарук.

також Гончарук призначений представником України в СОТ.

"Враховуючи високу експортну орієнтацію української економіки, постійно зростаючу частку зовнішньої торгівлі у ВВП, зараз існує нагальна необхідність підвищення ефективності державної координації зовнішньоторговельної політики України", - йдеться в повідомленні.

Глобальні рамки й умови, що регулюють здійснення зовнішньоторговельної політики переважною більшістю країн світу, на які припадає понад 95% світової торгівлі, встановлені Світовою організацією торгівлі, яка без перебільшення є "торгової ООН".

Читайте також: Ініціатива України переглянути тарифи СОТ суперечить планам підписання УА, - ЄС

"Як показав досвід вступу України та інших держав до СОТ, ефективне проведення переговорів в рамках організації і досягнення позитивних результатів як для національних виробників, так і для економіки в цілому, можливе лише за умови діяльності відповідного органу, метою якого є досягнення необхідного балансу інтересів як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринках ", - говориться в повідомленні прес-служби Президента України.

Нагадаємо, Україна вступила до СОТ 16 травня 2008 р., ставши 152-м повноправним членом СОТ, і нині ініціює перегляд тарифів з метою активізації внутрішнього виробництва. Перегляд може торкнутися 370 тарифних ліній.

За словами міністра економічного розвитку і торгівлі Ігоря Прасолова, з точки зору України мова йде про немасштабні зміни в тарифних позиціях в районі 2,5%, оскільки, коли укладалася угода з СОТ, йшлося про 12 тис. тарифних позицій, а зараз Україна хоче переглянути лише 371.

Читайте також: СОТ закликає Україну відкликати заявку на перегляд тарифів

Київ має намір добитися перегляду митних ставок на техніку для промислового виробництва їжі, а також на побутову техніку: холодильники і пральні машини. Крім того, пропонується змінити експортні ставки на сільськогосподарську та ветеринарну техніку, а також ставки на легкові автомобілі (включаючи мікроавтобуси) та вантажну техніку. У таких умовах оренда мікроавтобуса тепер буде обходиться дорожче. У хімічній промисловості є намір переглянути ставки на карбонати.

Якщо переговори не принесуть успіху, Україна може підняти тарифи в односторонньому порядку, залишивши для торгових партнерів право підвищити власні тарифи. Держави-члени Всесвітньої торгової організації закликали Україну відкликати свою заявку на перегляд тарифних зобов'язань.