ua en ru

Україна незаконно поставляла зброю режиму Каддафі, - звіт ООН

Автор: RBC.UA
Україна разом з Об'єднаними Арабськими Еміратами, Вірменією і Албанією незаконно поставляла зброю режиму Муаммара Каддафі. Про це пише The Washington Post з посиланням на звіт Ради безпеки Організації об'єднаних націй (Рб ООН).

Україна разом з Об'єднаними Арабськими Еміратами, Вірменією і Албанією незаконно поставляла зброю режиму Муаммара Каддафі (на фото). Про це пише The Washington Post з посиланням на звіт Ради безпеки Організації об'єднаних націй (Рб ООН).

"В доповіді Ради безпеки ООН, поширеній у вівторок, наводяться випадки незаконних постачань зброї в Лівію, у порушення ембарго ООН. Деякі випадки вже доведено, зараз ведеться розслідування участі в незаконних постачаннях озброєнь більше 12 країн, включаючи важке та легке озброєння, таке як переносні зенітно-ракетні комплекси, вибухові речовини, міни, стрілецька зброя і боєприпаси", - говориться матеріалах видання.

Читайте також: "Аль-Кайеда" захопила лівійські арсенали Каддафі

ООН відзначає, що з початком громадянської війни в Лівії, ця країна стала привабливим джерелом для експортерів зброї.

"У звіті згадуються випадки передачі боєприпасів у Лівію з ОАЕ, Вірменії, Албанії та України, окремий випадок, пов'язаний з Суданом, а також випадок передачі зброї канадською компанією лівійській опозиції. Влада Канади запевняє, що цей випадок розслідується", - відзначає The Washington Post.

Особливо небезпечним явищем стає розповзання цієї зброї по гарячих точках світу, відзначають в Радбезі.

"В останні 12 місяців розповсюдження зброї з Лівії стає все більш небезпечним явищем. Зброя з Лівії вже потрапила в Західну Африку, на Близький Схід і, можливо, навіть у країни Африканського рогу", - йдеться в заяві Радбезу ООН.

Група з 5 експертів здійснила 28 візитів до 15 країн, 10 візитів до Лівії, після чого представила майже 94-сторінковий звіт, в якому виклала випадки поставок зброї після введеного в 2011 році ембарго, а також інформацію про розслідування діяльності компаній, пов'язаних з Каддафі і його режимом, внесених "чорний список" ООН.

В українському МЗС спростовують звинувачення. "За інформацією МЗС, з початку військових дій в Лівії Україна не здійснювала ніяких постачань зброї в цю країну", - підкреслив в.о. директора Департаменту інформаційної політики Євген Перебийніс.

Читайте також: Продажі зброї в світі скоротилися вперше за останні 20 років

Нагадаємо, 26 лютого 2011 р. Рада безпеки ООН прийняла резолюцію 1970, яка передбачала введення ембарго на постачання зброї Лівії. 22 березня країни НАТО взяли на себе контроль над виконанням ембарго.

Зазначимо, що Україна вже звинувачувалася в незаконній торгівлі зброєю. У часи війни НАТО в Іраку США звинувачували офіційний Київ у незаконних поставках радарних систем типу "Кольчуга" режиму Саддама Хусейна. Тоді ООН також наклала ембарго на експорт зброї до Іраку, проте, Україна і Білорусія нібито його порушили. США стверджували, що "Кольчуги" Україна виробляла на заводі "Топаз", для Іраку було виготовлено щонайменше чотири установки.