ua en ru

США наклали санкції на дві українські авіакомпанії, звинувативши їх в допомозі Ірану

Автор: RBC.UA
США наклали санкції на ряд компаній з Об'єднаних Арабських Еміратів, України і Киргизії.

США наклали санкції на ряд компаній з Об'єднаних Арабських Еміратів, України і Киргизії, повідомляє ВВС.

Так, авіакомпанії "Буковина", "Українсько-Середземноморські авіалінії" і "Кіргізтрансавіа" звинувачуються в тому, що вони допомагають Ірану обходити санкції.

Стверджується, що ці авіаперевізники відкрито продають і віддають в лізинг свої літаки іранським компаніям. Західні країни наклали санкції на Іран на знак протесту проти ядерної програми цієї країни.

На сайті авіакомпанії "Українсько-Середземноморські авіалінії" повідомляється, що компанія здійснює рейси в Дамаск і Тегеран. Авіакомпанія "Буковина", згідно з повідомленнями в різних ЗМІ здає свій авіапарк в оренду іранським перевізникам.

Читайте також: МЗС заявив, що Україна не причетна до поставок зброї до Північної Кореї

Іран стверджує, що розробки ведуться в мирних цілях, проте західні країни побоюються, що Тегеран може розробляти атомну зброю.
США, Ізраїль і країни Євросоюзу підозрюють Іран у спробах створити ядерну зброю. Американська розвідка не сумнівається, що Іран здатний створити ядерну зброю, і нарощує потужності для збагачення урану, які при бажанні можуть бути використані для створення ядерних боєголовок. У той же час, розвідка впевнена, що Іран не стане самостійно начінат провокувати військовий конфлікт.

Іранський уряд заявляє, що ядерна програма носить виключно мирний характер і спрямована на забезпечення країни електроенергією.

Варто також нагадати, що не більше як місяць тому ООН заявила, що володіє даннямі про те, що двоє громадян України - Юрій Лунов та Ігор Карєв-Попов підозрюються у продажу зброї Північній Кореї. У доповіді пропонувалося ввести санкції відносно українців.
МЗС на це відповів, що Україна не причетна до поставок зброї в КНДР. І. о. директора департаменту інформаційної політики Євген Перебийніс заявив: "Україна як держава - член ООН суворо дотримується взятих на себе міжнародних зобов'язань, зокрема впроваджених радою Безпеки ООН ембарго на постачання товарів військового призначення в проблемні країни, включаючи КНДР".

КНДР так само як і Іран звинувачують у розробці ядерної зброї. І міжнародне співтовариство ввело жорсткі фінансові санкції, ембарго на ввезення зброї та інші обмеження з метою відкласти розробки ядерної зброї КНДР. За даними ООН ці методи себе виправдовують, оскільки незважаючи на те, що КНДР не відмовилася від своїх планів з розробки ядерної зброю, процес його розробки істотно сповільнилося.

КНДР оголосила себе ядерною державою у 2005 році, в 2006, в 2009 і 2013 роках провела підземні ядерні випробування, які викликали протести з боку міжнародного співтовариства. У березня 2013 р. було прийнято вже четверта резолюція з новими санкціями проти Пхеньяну. Вона дозволяє блокувати банківські транзакції, заморожувати рахунки КНДР, додивлятися повітряні і морські судна, а також дипломатів у пошуках великих сум готівки при підозрі, що вони спрямовані на розвиток ядерної та ракетної програм Пхеньяну.