ua en ru

США почали розслідування щодо "піратства" в Україні

Автор: RBC.UA
США почали розслідування щодо порушення Україною інтелектуальних прав після визнання країни "пріоритетним іноземною державою під спостереженням за порушення прав інтелектуальної власності". Про це заявила торговий представник США Міріам Сапіро, передає прес-служба представництва.

США почали розслідування щодо порушення Україною інтелектуальних прав після визнання країни "пріоритетним іноземною державою під спостереженням за порушення прав інтелектуальної власності". Про це заявила торговий представник США Міріам Сапіро (на фото), передає прес-служба представництва.

"Сполучені Штати висловили серйозну стурбованість у зв'язку з ситуацією з інтелектуальною власністю в Україні, як описано в спеціальній доповіді 301. Ми будемо консультуватися з урядом України про практичні випадки, які змусили нас почати це розслідування", - заявила Сапіро.

Читайте також: США визнали Україну найбільшим порушником інтелектуальних прав

В рамках цього розслідування, офіс торговельного представника США (USTR) буде отримувати коментарі від зацікавлених сторін і проведе громадські слухання 18 липня.

Нагадаємо, на початку травня цього року Управління торгових представників США випустило доповідь, в якій визнало Україну злісним порушником прав інтелектуальної власності. У цьому документі Україна названа "пріоритетною іноземною державою під спостереженням за порушення прав інтелектуальної власності". Примітно, що країна стала першою державою, що потрапили в цю категорію за останні 11 років.

У Вашингтоні вважають, що в Україні склалася "обурлива ситуація із захистом прав правовласників". Київ, як наголошується в дослідженні, не справляється з виконанням взятих на себе у 2010 р. в рамках договору з Вашингтоном зобов'язань щодо боротьби з "піратством". Теоретично, якщо уряд Президента Віктора Януковича не змінить свою політику, Україні можуть загрожувати санкції з боку Сполучених Штатів.

Читайте також: Кабмін пропонує удосконалити законодавство у сфері інтелектуальної власності

Серед "держав під особливим наглядом", де права інтелектуальної власності порушуються регулярно, виявилися: Алжир, Аргентина, Чилі, Китай, Індія, Індонезія, Пакистан, Таїланд, Венесуела і Росія.

Доповідь про стан захисту прав у сфері інтелектуальної власності випускається владою США щорічно.

Пізніше Кабмін запропонував удосконалити законодавство у сфері інтелектуальної власності.