ua en ru

Відстороненого від посади в.о. голови "Енергоатома" Кіма підозрюють у перевищенні повноважень

Автор: RBC.UA
Тимчасово виконуючого обов'язки голови НАЕК "Енергоатом" Віссаріона Кіма підозрюють у перевищенні повноважень. 

Тимчасово виконуючого обов'язки голови НАЕК "Енергоатом" Віссаріона Кіма (на фото) підозрюють у перевищенні повноважень. Про це повідомляє видання "Комерсант-Україна".

Вчора в НАЕК "Енергоатом" повідомили, що виконуючий обов'язки президента держпідприємства "НАЕК" Енергоатом "" Віссаріон Кім відсторонений від займаної посади за рішенням суду. Перший віце-президент НАЕК-технічний директор Олександр Шавлаков призначений тимчасово виконуючим обов'язки глави компанії.

В.о. начальника управління зв'язків з громадськістю міністерства внутрішніх справ Сергій Бурлаков пояснив, що Кіму пред'явлено повідомлення про підозру у перевищенні службових повноважень. У чому конкретно його підозрюють не уточнюється. Генпрокурор Віктор Пшонка вчора заявив, що прокуратура погодила з міліцією повідомлення про підозру у перевищенні службових повноважень.

Читайте також: Керівництво "Енергоатомом" покладено на Шавлакова у зв’язку з госпіталізацією в.о. президента Кіма

Віссаріон Кім був призначений в.о. голови НАЕК розпорядженням Кабміну N575-р від 20 серпня 2012 року. Тоді міністром енергетики та вугільної промисловості був Юрій Бойко. Інформація про можливу відставку Кіма стала з'являтися в ЗМІ з початку цього року. Нинішній міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький не став коментувати вчорашні події і лише заявив, що це питання може бути розглянуто на засіданні Кабміну в середу.

До приходу в "Енергоатом" пан Кім очолював Південно-Українську АЕС. На початку квітня Держфінінспекція розповсюдила заяву про те, що в ході перевірки АЕС вдалося з'ясувати, що її посадові особи не нараховували пеню боржникам станції, що принесло їй збиток у розмірі 2,8 млн грн.

У прес-службі Міненерго зміну керівництва "Енергоатому" коментувати відмовилися. Джерело в Міненерго пояснило, що зараз розглядається кілька можливих кандидатур на посаду голови НАЕК, серед яких Олександр Шавлак і директор з безпеки НАЕК "Енергоатом" Данко Білей. За словами співрозмовника видання, у міністерстві сподіваються, що новий керівник доб'ється беззбиткової роботи підприємства. Нагадаємо, що за підсумками 2012 року підприємство отримало чистий збиток у розмірі 2,73 млрд грн проти чистого прибутку 2,38 млрд грн у 2011 році.

Читайте також: "Енергоатом" і "ТВЕЛ" підписали меморандум про спільні дії для досягнення нульової відмови ядерного палива

Втім, експерт Інституту проблем національної безпеки Ольга Кошарна вважає, що зміна керівництва "Енергоатому" навряд чи здатна вплинути на поліпшення фінансового становища компанії. "Головна проблема атомної енергетики полягає в тому, що Нацкомісія з регулювання електроенергетики в основному відстоює інтереси теплової енергетики і підвищує тарифи тільки для теплової генерації", - говорить Ольша Кошарна. Вона зазначає, що рівень тарифів для теплоелектростанцій з початку року зріс, тоді як для АЕС він залишився колишнім і фактично не покриває собівартість виробництва електроенергії. У результаті "Енергоатом" змушений брати кредити: цього року компанія вже залучила більше 300 млн дол і продовжує позичати; в травні був оголошений ще один тендер на залучення 129 млн дол.

Читайте також: ЄБРР підписав з "Енергоатомом" угоду про надання 300 млн євро кредиту

Державне підприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія" Енергоатом "є оператором всіх діючих атомних електростанцій України. Відокремленими підрозділами НАЕК" Енергоатом "є чотири атомні станції - Запорізька, Рівненська, Південно-Українська та Хмельницька, а також" Атомпроектінжиніринг "," Атомремонтсервіс "," Науково-технічний центр "," Аварійно-технічний центр "," Атоменергомаш "," Атомкомплект "," Донузлавська ВЕС "," Укренергоефектівность "," Складське господарство "та" Управління справами ".