ua en ru

Ештон не планує знову балотуватися на посаду глави зовнішньополітичного відомства ЄС

Автор: RBC.UA
Верховний представник із зовнішньої політики і політики безпеки Євросоюзу Кетрін Ештон не має наміру повторно балотуватися на вказану посаду. За словами чиновниці, ця посада повинна перейти до когось іншого.

Верховний представник із зовнішньої політики і політики безпеки Євросоюзу Кетрін Ештон (на фото) не має наміру повторно балотуватися на вказану посаду. За словами чиновниці, ця посада повинна перейти до когось іншого. Таку заява єврокомісар зробила в Брюсселі, передає Deutsche Welle.

Ештон також поділилася враженнями про свою роботу. "Це досить важко: доводиться багато подорожувати і багато сидіти в літаках", - заявила чиновниця.

"Є люди, які можуть робити речі, які я, очевидно, зробити не могла б. Отже, було б добре передати цю посаду", - додала комісар. Її повноваження закінчуються 31 жовтня 2014 р.

Читайте також: У ЄС стурбовані ситуацією з позбавленням мандатів українських депутатів

В ході виступу в Брюсселі Ештон торкнулася актуальних міжнародних проблем, зокрема, ситуації в Сирії. Чиновниця висловила побоювання з приводу можливого зняття ембарго на поставки зброї бойовикам, що б'ються з сирійською армією. На її думку, англо-французька ініціатива може здійснити істотний негативний вплив на подальший процес постконфліктного врегулювання. Зазначимо, що і прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, і Президент Франції Франсуа Олланд є лобістами вказаної ідеї. На думку французького політика, міжнародне співтовариство не може залишатися осторонь і спостерігати за жахливим кровопролиттям в арабській країні.

Кетрін Ештон народилася в незнатній сім'ї. Титул пера отримала на знак визнання її заслуг перед державою в 1999 році. У 1977 році закінчила Лондонський університет, де вивчала економіку. В середині 1970-х років активно брала участь в русі за заборону ядерної зброї. Продовжила займатися громадською роботою в різних добродійних і некомерційних організаціях.

Читайте також: Критерії для підписання УА України з ЄС досяжні, але час обмежений, - Ештон

У 2001 перейшла на роботу в уряд. Була парламентським секретарем в Міністерстві освіти в 2001-2002 рр., відповідальною за реалізацію програми розвитку системи дошкільного утворення Sure Start в тому ж міністерстві в 2002-2004 рр. Обіймала посаду парламентського секретаря в Міністерстві конституційних справ в 2004-2007 рр. Увійшла до складу Таємної ради в 2006 р. Була парламентським секретарем нового, реформованого Міністерства юстиції в останньому кабінеті Тоні Блера в 2007 р. У новому кабінеті Гордона Брауна в червні 2007 р. зайняла посади лідера Палати лордів і лорда-голови Таємної ради

У жовтні 2008 стала новим представником Великобританії в Європейській комісії, зайнявши посаду комісара по торгівлі. Баронеса Ештон була обрана главами держав і урядів країн Євросоюзу керівником Європейської служби зовнішньополітичній діяльності в листопаді 2009 р. Повноваження комісара розраховані на 5 років. Крім того, жінка стала першим віце-президентом Єврокомісії.
Позиція Ештон відносно євроінтеграції України відзначається строгістю і безкомпромісністю. Баронеса є переконаним критиком виборчого правосуддя і при кожній нагоді підкреслює неспроможність української демократії.

Читайте також: ЄС чекає від України реформування системи правосуддя в роботі над законом про прокуратуру, - Ештон

У березні 2012 р. Ештон піддалася гострій критиці за порівняння вбивства єврейських дітей в тулузській школі "Оцар ха-Тора" з ситуацією в секторі Газа. Наступного дня після нещасливого виступу чиновниця заявила, що її слова були грубо спотворені.