ua en ru

У США видобуток нафти вперше за 16 років перевищив імпорт

Автор: RBC.UA
Обсяг видобутку нафти в США за підсумками минулого тижня виявився більше обсягів імпорту вперше за 16 років.

Обсяг видобутку нафти в США за підсумками минулого тижня виявився більше обсягів імпорту вперше за 16 років, повідомляє телеканал "Росія 24" з посиланням на Управління з енергетичної інформації США (EIA).

Обсяг видобутку за звітний період виріс до 7,3 млн баррелів на добу, тоді як імпорт нафти скоротився до 7,27 млн баррелів на добу. В результаті обсяг видобутку перевищив імпорт на 32 тис. баррелів на добу.

Востаннє подібна ситуація була зафіксована в січні 1997 р.

Нагадаємо, експорт сирої нафти із США в лютому виріс у два рази і досяг максимуму за 13 років. Незважаючи на історичні обмеження на експорт "чорного золота", бум видобутку сланцевої нафти перевернув енергетичний ринок США і створив нові напрями для торгівлі.

Читайте також: Американська сланцева нафта задовольнить білшу частину світового попиту в наступні п'ять років, - IEA

Основними покупцями американської нафти є нафтопереробні заводи Канади, які збільшують постачання по всіх можливих каналах: це і трубопровід, і залізниця, і танкери. У канадців є свої інтереси: вони можуть змішувати легшу сланцеву нафту зі своєю важчою, що спрощує переробку і транспортування, або ж можуть використовувати її як заміну дорожчій нафті з Африки і з Близького Сходу.

За оцінками EIA, у 2012 р. загальний обсяг видобутку нафти склав 6,4 млн баррелів на добу, що припускає зростання на 0,8 млн баррелів у порівнянні з показником 2011 р. Очікується, що видобуток продовжить рости. У 2013 р. зростання очікується на рівні 14% до 7,3 млн баррелів в добу, а в 2014 р. показник складе 7,9 млн баррелів, тобто додатково виросте на 8%. Цей показник буде найвищим з 1988 р.

Читайте також: Міністр нафти Саудівської Аравії не вірить у здатність США покрити попит на паливо

Останніми роками споживання рідкого палива у США знижувалося, показник в 2005 р. складав 20,8 млн баррелів на добу, а в 2012 р. склав усього 18,6 млн баррелів. У EIA прогнозують, що споживання в найближчі два роки буде повільне рости до 18,8 млн баррелів, що обумовлене збільшенням споживання дистилятів і зрідженого нафтового газу.

Експерти Міжнародного енергетичного агентства (IEA) раніше прогнозували, що американська сланцева нафта задовольнить більшу частину нового світового попиту в наступні п'ять років, навіть якщо світова економіка набере обороти, внаслідок чого потреба в нафті ОПЕК майже не зміниться порівняно з нинішнім рівнем.

Читайте також: Експорт нафти із США досяг максимуму за 13 років

"Після декількох років швидшого, ніж очікувалося, збільшення північноамериканських запасів, ударні хвилі зростаючого виробництва сланцевого газу і сланцевої нафти в США і розробки нафтоносних пісків в Канаді досягають практично всіх віддалених куточків світового нафтового ринку", - зазначає IEA.