ua en ru

Україна опустилася в рейтингу розвитку інформаційних технологій на 67-е місце, - ООН

Автор: RBC.UA
Україна опустилася в рейтингу розвитку інформаційних технологій на дві позиції, посівши 67-е місце. Втім, сам індекс розвитку ІТ у 2011 р. в Україні склав 4,40 проти 4,20 роком раніше.

Україна опустилася в рейтингу розвитку інформаційних технологій на дві позиції, посівши 67-е місце. Про це йдеться в індексі розвитку ІТ, опублікованому Міжнародним союзом електрозв'язку (МСЕ) ООН.

Читайте також: КМДА і Cisco підписали договір про співпрацю у сфері розвитку інформаційної інфраструктури

Втім, сам індекс розвитку ІТ у 2011 р. в Україні склав 4,40 проти 4,20 роком раніше.

Найближчі сусіди України - Ліван (65-е місце), Панама (66-е місце), Азербайджан (68-е місце) і Туреччина (69-е місце).

Перша десятка рейтингу виглядає так:

Позиція

Країна

Індекс розвитку IT

1

Південна Корея

8,56

2

Швеція

8,34

3

Данія

8,29

4

Ісландія

8,17

5

Фінляндія

8,04

6

Голландія

7,82

7

Люксембург

7,76

8

Японія

7,76

9

Великобританія

7,75

10

Швейцарія

7,68


Росія зайняла 38-е місце в рейтингу, Польща - 31-е, Білорусія - 46-е, Ізраїль - 27-е.

МСЕ відстежує ситуацію у сфері інформаційних технологій по всьому світу: в рейтинг входять 155 країн, ранжованих за легкістю доступу до IT-послуг, ступенем поширення телекомунікаційних технологій і за навичками користувачів.

Читайте також: Перший український телекомунікаційний супутник отримав орбіту

Рівень розвитку телекомунікаційних технологій тісно пов'язаний із середнім рівнем доходів в економіці. Індекс розвитку IT у країнах з валових національним доходом понад 20 тис. дол. на душу в середньому у 2 рази вище, ніж у державах з менш низьким рівнем доходу. Обмежені доходи населення більшою мірою впливають на частоту використання IT- і телекомунікаційних послуг, ніж на широту поширення технологій.

Як повідомлялося, 6 вересня Верховна Рада (ВР) прийняла в першому читанні за основу законопроект №11002, ініційований Кабінетом міністрів, яким пропонується замінити паперові виписки з Єдиного держреєстру отриманням відповідної інформації через Інтернет.

Нагадаємо, в липні ц.р. Президент України Віктор Янукович доручив профільним міністерствам і відомствам підготувати проект Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні, зокрема, проект плану заходів щодо створення та забезпечення функціонування систем електронного управління.

Проект повинен передбачати кроки з виконання завдань, визначених Національним планом дій на 2012 р. щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 рр.

Читайте також: Законопроект щодо оподаткування ІТ-сфери в нинішній редакції не дасть поштовху для розвитку, - ЄБА

Згідно з дорученням, план заходів також повинен передбачати функціональну інтеграцію інформаційних ресурсів державних органів, розробку та забезпечення функціонування єдиної інформаційно-аналітичної системи соціального захисту населення, електронного реєстру пацієнтів у пілотних регіонах, єдиного інформаційного веб-порталу звернень громадян до органів влади та місцевого самоврядування, єдиного державного веб-порталу адмінпослуг, автоматизованої системи "Єдине вікно подання електронної звітності".

Також план заходів повинен передбачати завершення впровадження системи електронної державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та забезпечення доступу всіх регіонів до централізованої бази даних з інформацією про реєстрацію та експлуатацію транспортних засобів.

Читайте також: НБУ затвердив стратегію розвитку Національної системи масових електронних платежів

Крім того, Президент доручив опрацювати за участю громадськості питання можливості використання в діяльності органів виконавчої влади програмного забезпечення з відкритим кодом і, за результатами обробки, підготувати та подати відповідні висновки і пропозиції.

Нагадаємо, 5 липня ВР погодилася із пропозиціями Президента відмовитися від зниження податку на доходи фізосіб для працівників індустрії програмної продукції до 5%.

Як повідомлялося, у квітні ц.р. Національна комісія регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) ініціювала створення єдиної інформаційно-комунікаційної платформи органів державної влади. За словами голови НКРЗІ Петра Яцука, подальший розвиток інформатизації і перебудова інформаційного суспільства у країні неможливі без ефективної міжвідомчої взаємодії на рівні інформаційних систем.

Читайте також: Українців можуть зобов'язати купувати SIM-карти тільки з паспортом (відео)

Раніше, в лютому, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що у сфері IT-технологій Україна повинна розвиватися особливо високими темпами і співпрацювати в цьому напрямку з бізнесом.

Пізніше віце-прем'єр-міністр України, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що ІТ-сфера - одна з найперспективніших в українській економіці і може посприяти розвитку інших галузей. "У минулому році обсяг ринку інформаційних технологій досяг близько 1 млрд дол. У ринку хороший потенціал зростання, який буде реалізований завдяки більш сприятливим умовам роботи ІТ-компаній", - заявив віце-прем'єр. Також Тігіпко закликав прийняти найближчим часом законопроекти про пільговий податковий режим для ІТ-галузі.

Як повідомлялося, в Україні кількість користувачів мобільного Інтернету, станом на 30 червня, склала 14,1 млн.