ua en ru

Суд відмовився заборонити Shell видобувати сланцевий газ в Україні

Автор: RBC.UA
Донецький апеляційний адміністративний суд залишив у силі відмову екологічним організаціям, які вимагали скасувати рішення Донецької облради щодо угоди про видобуток сланцевого газу концерном Shell на Юзівській площі.

Донецький апеляційний адміністративний суд залишив у силі відмову екологічним організаціям, які вимагали скасувати рішення Донецької облради щодо угоди про видобуток сланцевого газу концерном Shell на Юзівській площі. Про це повідомляє ВВС-Україна.

Таким чином, своїм рішенням суд відхилив апеляції "Донецького екологічного руху" і "Екологічної громадської організації "МАМА-86".
Екологи намагалися довести, що рішення Донецької облради ухвалили з порушенням процедури.

Нагадаємо, 16 січня 2013 р. Донецька обласна рада узгодила проект угоди про розділ вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Юзівського родовища. Нідерландсько-британська нафтогазова компанія Royal Dutch Shell вкладе в Юзівське газове родовище (Донецька область) від 10 до 50 млрд дол.

Читайте також: Проект видобутку сланцевого газу в Україні підтримали 32 екологічних організації

Прогнозні ресурси Юзівського газового родовища оцінюються в 2-4 трлн куб. м. газу.

Україна у видобутку сланцевого газу бачить джерело своєї енергетичної незалежності від Росії. Проте вигоди від видобутку сланцевого газу дещо меркнуть на тлі заяв різних експертів у сфері екології про те, що методи такого видобутку загрожують навколишньому середовищу. З цим фактом вимушений був погодитися навіть прем'єр-міністр України Микола Азаров, незважаючи на те, що повністю підтримує перспективи видобутку сланцевого газу в країні через необхідність зниження енергозалежності від Росії. При використанні фрекінгу, який вважається новим екологічно щадним методом видобутку газу, в сланцеві пласти під великим тиском закачується вода, змішана з піском і хімікатами. Супротивники такого методу вважають, що в результаті відбувається не тільки забруднення грунтових вод, але і підвищується ризик землетрусів. Проти методів видобутку сланцевого газу в Україні виступала партія "Свобода", а також партія "Батьківщина", яка навіть зареєструвала в парламенті відповідний законопроект, проте згодом він був відкликаний - необхідність зниження залежності від російського газу виявилася важливішою за екологічні ризики навіть в очах українських опозиціонерів.

Читайте також: Міненерговугілля планує до кінця 2013 р. укласти чотири угоди про СРП

Royal Dutch Shell - найбільша за ринковою вартістю в Європі нафтова компанія. Чистий прибуток Royal Dutch Shell (що припадає на частку акціонерів материнської компанії) за 2012 р. скоротився на 14% і склав 26,592 млрд дол. проти 30,918 млрд дол., отриманих за 2011 р.

Читайте також: Chevron може почати здобувати сланцевий газ в Україні до кінця року

Нагадаємо також, що американська Chevron хоче видобувати сланцевий газ на Олеському родовищі, що на території Львівської та Івано-Франківської областей. Chevron стала переможцем конкурсу на розвідку і освоєння Олеського родовища. Проте компанія якийсь час не могла подолати один з потрібних підготовчих етапів - отримати згоду рад Львівської та Івано-Франківської областей, на території яких знаходиться Олесське родовище і де проект зіткнувся з жорсткою критикою місцевих політиків і захисників навколишнього середовища. Кабмін знайшов розуміння з Львівською та Івано-Франківською обласними радими з угоди про розподіл продукції з Chevron в рамках розробки Олеської площі.