ua en ru

Соркін очолив українську делегацію на сесію МВФ

Автор: RBC.UA
Делегацію від України на чергову щорічну сесію МВФ очолив голова Національного банку України Ігор Соркін.

Делегацію від України на чергову щорічну сесію МВФ очолив голова Національного банку України Ігор Соркін (на фото). Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, відповідаючи на питання користувачів соцмережі Facebook.

"В найближчі дні відбудеться чергова щорічна сесія МВФ. На цю сесію поїде велика делегація України на чолі з головою Нацбанку Соркіним. У її склад входять представники Мінфіну, Мінекономіки і низки інших відомств. Отже, ми підтримуємо постійні контакти з МВФ", - заявив Азаров.

Як повідомлялося, під час чергових щорічних зборів МВФ, запланованих на 19-21 квітня, делегація Кабінету міністрів і Національного банку планує продовжити переговори з керівництвом фонду з питаннях дефіциту державного бюджету, енергетики і монетарної політики.

Читайте також: Україна і МВФ продовжать переговори 19-21 квітня, - Акімова

Про те, що делегація Кабміну відвідає Вашингтон для укладення нової угоди з МВФ, заявляв раніше і прем'єр-міністр Микола Азаров.
МВФ досяг "хорошого прогресу" в обговоренні з Україною угоди stand by, заявляв глава місії МВФ в Україні Крістофер Джарвіс. "Місія мала продуктивні дискусії з представниками влади України, що стосуються напрямів економічної політики, підтримку якої міг би надати МВФ в рамках угоди stand by... Місія досягла хорошого прогресу в обговоренні цих питань, і в найближчі тижні наш діалог матиме продовження", - сказав Джарвіс.

МВФ радить Україні скоротити фіскальний дефіцит і дефіцит поточного рахунку, щоб закласти основи зростання економіки.

Читайте також: Делегація Кабміну відвідає Вашингтон для укладення нової угоди з МВФ, - Азаров

"Основними елементами нової програми повинні стати заходи, спрямовані на скорочення фіскального дефіциту і дефіциту рахунку поточних операцій, реформування банківського і енергетичного сектора з метою створення в Україні умов для стійкого економічного зростання і створення нових робочих місць", - заявляв Джарвіс.

Нагадаємо, чергова місія МВФ працювала в Україні з 27 березня по 10 квітня. Місія МВФ прибула до України на прохання влади для продовження переговорів про укладення нової угоди stand by.

Основними вимогами МВФ є вільне курсоутворення, а також підвищення цін на газ для населення до економічно обгрунтованого рівня. Україна вже майже два роки обходиться без фінансування з боку МВФ. В той же час багато експертів вважають, що навіть без кредитів МВФ країна зможе задовольнити свої потреби в зовнішньому фінансуванні за рахунок розміщення єврооблігацій, а також завдяки пожвавленню експорту, яке очікується в другому півріччі.

Читайте також: Україна демонструє недостатню гнучкість в переговорах з МВФ і ЄС, - Бердж

Програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 500 млн дол. під ставку 3,5% річних. Термін дії програми кредитування складає 2,5 року. Відразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого (і останнього) траншу у розмірі 1 млрд 500 млн дол. рада директорів МВФ прийняла 22 грудня 2010 р.

У 2011-2012 рр. траншів МВФ Україна не отримувала. Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальні кредити у розмірі приблизно 1,5 млрд дол. кожен у рамках програми stand by загальним обсягом 15,5 млрд дол. через порушення узгоджених з фондом термінів проведення пенсійної реформи і підвищення тарифів на газ.

За даними прем'єра Азарова, Україна в 2013 р. повинна виплатити МВФ 6 млрд дол. боргу. В цілому, Україні необхідно виплатити 9 млрд дол. по зовнішніх зобов'язаннях в 2013 р.