ua en ru

Від банків США можуть зажадати подвоїти капітал

Автор: RBC.UA
Федеральна резервна система (ФРС) і Федеральна корпорація по страхуванню депозитів (FDIC) найближчим часом можуть підвищити вимоги до мінімального капіталу найбільших банків США.

Федеральна резервна система (ФРС) і Федеральна корпорація по страхуванню депозитів (FDIC) найближчим часом можуть підвищити вимоги до мінімального капіталу найбільших банків США. Про це повідомляє "Росія 24".

Відповідно до джерел агентства Bloomberg, вимоги до капіталу можуть бути збільшені вдвічі. Планується підвищення мінімального капіталу фінансових компаній до 6% від загального обсягу активів, незалежно від ступеня ризикованості цих активів.

На погляд експертів, такі заходи можуть змусити ряд банків відмовитися від виплати дивідендів. Більше того, згідно з даними компанії Keefe, Bruyette & Woods Inc., П'яти найбільшим банкам США доведеться направляти додаткові кошти для відповідності новим вимогам.

Єдиний великий банк, який уникне подібних заходів - Wells Fargo & Co., Капітал якого задовольнить новим вимогам.

Зазначимо, що офіційно "Базель III" почав діяти в минулому році. Проте до того моменту, як перелік норм почне діяти в повну силу, у фінансових інститутів буде ще достатньо часу. На 100% відповідати третьому "Базелю" потрібно буде тільки наприкінці 2018

Згідно з правилами "Базель III", мінімально допустимий рівень достатності базового капіталу першого рівня (core tier 1 capital) становить 7% від зважених за ризиком активів. Також за новими стандартами банки Європи повинні зберігати рівень ліквідних активів, який дозволить банку функціонувати не менше 30 днів в умовах дефіциту ліквідності.

Додаткові кошти повинні бути акумульовані за підсумками фінансово благополучних років. Нові стандарти повинні бути застосовані до більш ніж 8300 європейських банків.

Нагадаємо, нові стандарти, що посилюють вимоги до капіталу банків з метою запобігання міжнародної кредитної кризи, були вироблені Базельським комітетом з банківського нагляду у вересні 2010 р. У своїй основі вони передбачають збільшення власного капіталу банків до 10,5% від активів фінансової організації. Даний крок покликаний зміцнити стабільність кредитних установ та всієї фінансової системи.

Зазначимо, що G20 закликає до якнайшвидшого впровадження стандартів банківського регулювання Базель-III. Країни G20 вітають посилення уваги Базельського комітету до теми відповідності активів, зважених за ризиком. Фінансова G20 також підтверджує зобов'язання щодо здійснення кроків для врегулювання неспроможності всіх глобальних сістемнозначімих фінансових інститутів. При цьому країни G20 вважають за необхідне своєчасно вживати заходів у разі виникаючих перешкод ефективної взаємодії між національними регуляторами щодо банків, які ведуть активну міжнародну діяльність.