ua en ru

МВФ змінив керівника місії в Україні

Автор: RBC.UA
Керівником місії МВФ в Україні призначений Ніколай Георгієв замість Кріса Джарвіса. Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше, передає прес-служба фонду.

Керівником місії МВФ в Україні призначений Ніколай Георгієв замість Кріса Джарвіса. Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше, передає прес-служба фонду.

"Керівником місії МВФ в Україні призначений Ніколай Георгієв (на фото), громадянин Болгарії. Пан Георгієв має великий досвід роботи в країнах з ринковою економікою. Останнім часом він обіймав посаду Керівника місії МВФ в Молдавії та Хорватії. З 4 червня Георгієв змінить на посаді керівника місії МВФ в Україні Джарвіса, а наприкінці червня він відвідає Київ з коротким ознайомчим візитом ", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Україна в кінці квітня виплатила 2,13 млрд дол за кредитом МВФ

Ніколай Георгієв громадянин Болгарії. Випускник університету штату Меріленд, доктор економічних наук. У 2000-2001 рр.. обіймав посаду заступника міністра фінансів в Болгарії. З 2009 р. обіймав посаду заступника голови департаменту МВФ і главою місії МВФ в Республіці Молдова. У 2007-2009 рр.. відповідав за Південну Африку в рамках МВФ. Володіє болгарським, англійською, російською та іспанською мовами.

Нагадаємо, що Кріс Джарвіс очолював місію МВФ в Україні з березня 2012 р.

Зараз Україна веде переговори з приводу відновлення співпраці з МВФ і сподівається найближчим часом підписати угоду з МВФ про відновлення кредитування на суму 15 млрд дол.

Читайте також: МВФ видасть Україні новий кредит за умови скорочення дефіциту держбюджету-2013 до 2% ВВП

МВФ для відновлення співпраці вимагає, щоб дефіцит бюджету (без урахування дефіциту НАК "Нафтогаз") не перевищив 2% ВВП у нинішньому і 1,9% - у наступному році. Відповідно до закону України про державний бюджет на 2013 р. дефіцит держбюджету планується на рівні 50 млрд 432 млн грн, що становить 3,2% ВВП.

Раніше повідомлялося, що однією з ключових умов для отримання Україною фінансової допомоги МВФ є підвищення тарифів на газ для населення. Це один з ключових елементів оздоровлення державних фінансів, стан яких експерти МВФ оцінюють з урахуванням і фінансового стану НАК "Нафтогаз України" (а також обсягів держгарантій, які пропонується обмежити 8 млрд грн). Згідно з розрахунками МВФ, щорічно Україна витрачає на субсидії до 5% ВВП країни.

Читайте також: S&P сумнівається у досягненні угоди між МВФ і Україною в 2013 році

Нагадаємо, після схвалення програми stand-by влітку в 2010 р. Україна отримала від МВФ перший транш у розмірі 1,89 млрд дол У грудні 2010 р. був виділений другий транш у розмірі близько 1,5 млрд дол Після цього виділення коштів за програмі були заморожені через невиконання Україною ряду взятих на себе зобов'язань, зокрема щодо підвищення тарифів на газ і теплопостачання для населення.