ua en ru

Мінфін США побоюється занадто жорсткого секвестру

Автор: RBC.UA
Занадто сильне зниження державних витрат може помітно послабити американську економіку. Про це у своєму першому виступі перед Конгресом у якості міністра фінансів США заявив Джейкоб Лью.

Занадто сильне зниження державних витрат може помітно послабити американську економіку. Про це у своєму першому виступі перед Конгресом у якості міністра фінансів США заявив Джейкоб Лью (на фото).

Читайте також: Саллі Джуелл стала першою жінкою на посаді глави МВС США

Глава Мінфіну висловив сподівання, що законодавці зможуть досягти компромісу щодо проекту бюджету, запропонованого Президентом США Бараком Обамою.

"Скорочення дефіциту бюджету, без сумніву, є важливим кроком у плані проведення більш тверезої фіскальної політики. Однак при цьому треба враховувати, що відновлення американської економіки, як і раніше, йде досить повільними темпами", - заявив Лью.

При цьому глава Мінфіну зазначив, що надто глибоке або занадто швидке скорочення витрат завдасть шкоди економіці США в короткостроковій перспективі, а також "підірве наші можливості з інвестицій у різні сектори економіки в довгостроковому плані".

Нагадаємо, запропонований напередодні Бараком Обамою проект бюджету викликав невдоволення обох правлячих партій. Республіканців не влаштовує ідея підвищення податків для багатих, демократів - пропозиції щодо скорочення фінансування низки соціальних програм. Республіканці вже дали зрозуміти, що не схвалять проект у тому вигляді, як він є зараз.

Читайте також: Обама призначив головного філантропа Walmart слідкувати за бюджетом США

У новому проекті бюджету Президент пропонує замінити автоматичне скорочення бюджету, відоме як секвестр, такими заходами, як збільшення податків на доходи багатих сімей і скорочення деяких федеральних соцпрограм.

"Якщо говорити про скорочення дефіциту, то я вже домовився з республіканцями більш ніж наполовину", - заявив Обама в Білому домі. Він також закликав республіканців продемонструвати серйозний підхід до питань дефіциту і боргу.

Адміністрація Президента США прогнозує, що дефіцит федерального бюджету в наступному фінансовому році становитиме 744 млрд дол., що еквівалентно 4,4% ВВП. При цьому негативне сальдо бюджету очікується вперше за роки перебування Обами на посту Президента. За проектом бюджету дефіцит знизиться до 2,8% ВВП до 2016 р. і до 1,7% до 2023 р.

Також була скорочена оцінка економічного зростання США в цьому році до 2,3%, порівняно з липневим прогнозом у 2,7%. У 2014 р., як очікується, економіка зросте на 3,2%. Проект бюджету США на 2014 фінансовий рік передбачає скорочення прогнозу по зростанню ВВП США на 0,1 процентного пункту - до 2,4% порівняно з аналогічним прогнозом, складеним роком раніше.

Читайте також: Рівень безробіття у США в березні продовжив зниження

Поряд із цим у заяві Білого дому зазначено, що в довгостроковій перспективі (після 2020 р.) експерти не очікують, що темп щорічного росту американської економіки буде перевищувати 2,3%. При цьому економісти великих компаній, яких опитали представники американської адміністрації, представили консенсус-прогноз на рівні 2,5%.

Обама в черговий раз показав, що планує домогтися прийняття "правила Баффета", яке передбачає податок у 30% на домогосподарства з доходами понад 1 млн дол. на рік. План також обмежує пільги при оподаткуванні пенсійних рахунків керуючих приватним капіталом і самозайнятих фахівців обсягом понад 3 млн дол.

Президент США заявив, що має намір отримати 1 дол. додаткового доходу за кожне скорочення бюджету на 2 дол. Тоді уряд зможе продовжувати фінансувати інфраструктурні проекти, а також освіту і дослідження, і це буде підтримувати економічне зростання. Він пропонує витратити 50 млрд дол. на будівництво доріг, мостів та інші громадські роботи і 1 млрд дол. на стимулювання промислових інновацій.

Читайте також: Обама вибачився перед генеральним прокурором штату Каліфорнія за комплімент

Також Президент США планує повернути рівень податку на спадщину до рівня 2009 р., цей захід дозволить додатково збільшити доходи бюджету на 72 млрд дол. протягом 10 років. Передбачається, що максимальний рівень податку збільшать із 40% до 45%, а сума, яка не буде обкладатися податком, знизиться з 5,25 млн дол. до 3,5 млн дол.

Нагадаємо, 25 березня Конгрес США схвалив законопроект, який гарантує виділення 984 млрд дол. на покриття поточних фінансових потреб країни аж до кінця вересня. Документ дозволяє Адміністрації Президента Обами не боятися заморозки бюджету в найближчі місяці і дає демократам і республіканцям час для пошуку компромісу з питання формування основного фінансового документа на наступний рік.