ua en ru

Люксембург має намір ділитися інформацією про банківських вкладників

Автор: RBC.UA
Люксембург готовий ділитися даними про вкладників банків. Про готовність країни піти на тіснішу співпрацю із зарубіжними податковими службами, заявив міністр фінансів Люксембурга Люк Фріден. Як зазначив міністр, він більше не заперечує проти обов'язкового обміну інформацією про депозитні внески між банками.

Люксембург готовий ділитися даними про вкладників банків. Про готовність країни піти на тіснішу співпрацю із зарубіжними податковими службами, заявив міністр фінансів Люксембурга Люк Фріден (на фото). Як зазначив міністр, він більше не заперечує проти обов'язкового обміну інформацією про депозитні внески між банками.

Заява послідувала після низки звинувачень з боку європейських країн про те, що маленька держава перетворилася на рай для тих, хто ухиляється від сплати податків у своїх країнах, передає ВВС.

У Люксембурзі налічується більше 150 банків. Загальна сума внесків у 20 разів перевищує ВВП країни. Саме фінансовий сектор герцогства став об'єктом критики у світлі банківської кризи на Кіпрі.

Читайте також: Фінансовий регулятор Кайманових островів має намір зобов'язати компанії, зареєстровані в його юрисдикції, публікувати імена директорів

Після кризи, що вибухнула на Кіпрі, Люксембург називали однією з тих країн, які можуть зайняти місце офшорної "податкової гавані". Окрім Люксембурга, свої фінансові послуги запропонувала Мальта, Швейцарія, Кайманові острови, Сінгапур. Всі ці країни наполягають зараз на тому, що їхня ситуація повністю відрізняється від ситуації на Кіпрі. Свої послуги пропонують навіть фірми з північної частини Кіпру, контрольованої Туреччиною.

Могутній натиск конкуруючих "податкових гаваней" є новою загрозою для кіпрської економіки, що намагається утримати на плаву фінансовий сектор, в якому працюють десятки тисяч людей.

Читайте також: Офшори на Британських Віргінських островах потрапили під приціл світових ЗМІ через витік інформації

Поки неясно, наскільки успішними виявляться альтернативні "податкові гавані" в залученні багатих російських клієнтів і представників інших країн, проте багато юристів зізнаються, що вже допомогли низці своїх іноземних клієнтів відкрити нові банківські рахунки за межами Кіпру.

На минулому тижні тема офшорних махінацій з боку представників бізнесу і влади різних країн знов опинилася в центрі уваги світових ЗМІ. Журналісти дістали доступ до гігантського обсягу інформації по офшорних компаніях на Британських Віргінських островах.

Британська Guardian опублікувала результати розслідування Міжнародного консорціуму журналістів. Як повідомляється, в розпорядження міжнародних ЗМІ потрапили більше 2,5 мільйонів файлів у вигляді електронного листування, а також інших документів, які стосуються більше 120 тис. компаній, зареєстрованих в офшорній зоні на Британських Віргінських островах.

Читайте також: Які країни можуть замінити кіпрську податкову гавань

Серед власників зареєстрованих на Британських Віргінських островах компаній опинився і український бізнесмен Дмитро Фірташ.

Варто додати, що, згідно з низкою оцінок (зокрема, з роботою Джеймса Генрі, колишнього старшого економіста консалтингової компанії McКinsey & Company "The price of offshore revisited", липень 2012 р.), сукупний обсяг коштів, який зосереджений у світових офшорах, може досягати 31 трлн дол.