ua en ru

Кібершахраї в I кварталі викрали у громадян України 62 млн грн

Автор: RBC.UA
Кібершахраї в I кварталі 2013 р. викрали у громадян України 62 млн грн. Про це заявив начальник відділу міжнародної діяльності Національної академії внутрішніх справ Михайло Акімов.

Кібершахраї в I кварталі 2013 р. викрали у громадян України 62 млн грн. Про це заявив начальник відділу міжнародної діяльності Національної академії внутрішніх справ Михайло Акімов, передає радіо "Свобода".

"Якщо раніше злочинці обмежувалися тим, що могли підробляти пластикові карти, змінювати магнітні стрічки, накладати спеціальні накладки на банкомати, щоб копіювати інформацію, пін-коди, які вводив власник пластикової карти, то тепер відбувається злом комп'ютерної мережі швидкого переказу коштів з одного рахунку на інший, з однієї країни в іншу, а потім - відмивання через мережу фіктивних фірм", - зазначив Акімов.

При цьому, додав він, загальні світові доходи від таких незаконних дій, за його словами, щорічно досягають трильйона доларів. А це перевищує сукупні доходи від незаконної торгівлі наркотиками, зброєю і людьми.

За словами Акімова, боротьба з кіберзлочинністю в Україні почалася лише кілька років тому і зараз серед її пріоритетів не лише виявлення таких злочинів, але і запобігання. Головним чином через створення умов, які б "дозволяли потенційним кіберзлочинцям заробляти гроші законно".

Читайте також: Україна може стати єдиною країною з найвищим рівнем інтелектуального піратства

Зазначимо, що поради Управління по боротьбі з кіберзлочинністю (УБК) Міністерства внутрішніх справ України як уберегтися від кібершахраїв не нові - користуватися складними паролями.

Також нагадаємо, що міжнародний альянс інтелектуальної власності рекомендував присвоїти Україні статус Priority Foreign Country і негайно призупинити право України на отримання пільг з "Узагальненою системі преференцій". "Серед проблем України лютують піратство онлайн і звичайних товарів, урядові рішення проти законослухняних членів суспільства, а не проти шахраїв, і повсюдне використання неліцензійного програмного забезпечення на підприємствах і в урядових організаціях", - йшлося у звіті альянсу.

Ще торік робоча група Конгресу США з протидії міжнародному піратству визнала Україну разом з Росією та Китаєм "найбільш піратськими країнами". Недостатнє дотримання прав інтелектуальної власності в цих країнах завдає значної шкоди американським авторам та економіці в цілому.

На думку експертів, Україна - дуже важливий центр хакерства, поряд з Росією, Бразилією, Китаєм і меншою мірою - Індією. У цих країнах - досить освічене молоде населення, високий рівень безробіття і обмежені можливості працевлаштування. Однак, на думку експертів, кіберзлочинність не є негайною загрозою для українців. Наша країна в особливому становищі, адже має один з найнижчих у Європі рівнів підключення до Інтернету.

Читайте також: Єврокомісія представила стратегію боротьби з кіберзлочинністю (відео)

Єврокомісія в свою чергу активно взялася за кібербезпеку. У розробленої стратегії з боротьби з кіберзлочинністю ключовим заходом є закон, що зобов'язує уряди країн ЄС створити профільні адміністративні органи і виділити кошти на їх роботу. У підсумку, більше 40 тис. европесйскіх організацій можуть зобов'язати звітувати про спроби кібератак. А найважливіші для економіки та інфраструктури підприємства повинні будуть ще й доводити надійність свого захисту. Це станеться, якщо ЄС затвердить, представлену сьогодні програму.

За різними оцінками, в усьому світі втрати від діяльності кіберзлочинців становлять щорічно від 290 до 750 млрд євро.