ua en ru

Кабмін схвалив законопроект про підвищення пенсій

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про підвищення пенсій. Про це сьогодні на брифінгу повідомила міністр соціальної політики Наталія Королевська.

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про підвищення пенсій. Про це сьогодні на брифінгу повідомила міністр соціальної політики Наталія Королевська.

"Сьогодні схвалено законопроект, який буде переданий у Верховну Раду ... і після цього перерахунок пенсій отримають 12,4 млн пенсіонерів, витрати на це в сумі 2,14 млрд грн вже передбачені в бюджеті Пенсійного фонду", - сказала Королевська.

Раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що перерахунок пенсій може бути проведений внаслідок збільшення зарплат. На це в 2013 р. буде потрібно 2,141 млрд грн.

Законопроектом "Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії" пропонується удосконалити порядок щорічного перерахунку раніше призначених пенсій шляхом збільшення заробітної плати, з якої призначено (перераховано) пенсію, на коефіцієнт, який відповідає не менше 20% зростання середньої заробітної плати по порівняно з попереднім роком, але не менш росту інфляції.

Читайте також: В Україні в березні 2013 р. виплачені всі соціальні виплати на 45 млрд грн, - Мінсоцполітики

За словами Азарова, це означатиме суттєве збільшення пенсій. "Ухвалення законопроекту дозволить удосконалити порядок призначення та індексації пенсій, забезпечити соціальну справедливість: рівні умови індексації пенсій незалежно від закону, за яким вони призначені. Реалізація такого механізму, у зв'язку із зростанням середньої заробітної плати по Україні, з якої сплачено страхові внески, вимагає в 2013 видатків на суму 2,141 млрд грн, які передбачені в бюджеті Пенсійного фонду України на 2013 р.,"- заявив Азаров.

Зазначимо, що в березні за даними Мінсоцполітики соціальні виплати булі здійснені в повному обсязі, а це близько 45 млрд грн.

Як повідомлялося, з 1 січня 2013 р. в Україні розмір мінімальної пенсії становить 894 грн. З 1 грудня 2013 мінімальна пенсія зросте до 949 грн.

Раніше Королевська заявляла, що Мінсоцполітики планує протягом 2013 р. підвищувати пенсії за рахунок перевиконання планових доходів ПФУ. Також повідомлялося, що Мінсоцполітики пропонує затвердити проект закону, який гарантує щорічне збільшення в березні пенсій для понад 12 млн пенсіонерів і включення декретної відпустки жінок до страхового стажу. Королевська додавала, що запропонованим законопроектом зростання заробітної плати враховується в розмірі в середньому на 17 грн в 2013 р.

Читайте також: Кабмін може перерахувати у бік підвищення оклади бюджетників з 1 січня 2013 року

"Щоб перейти на другий рівень (пенсійної реформи), ми повинні ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду - це більше 20 млрд грн. Які джерела ліквідації дефіциту ми побачимо? Безумовно, (це) легалізація заробітних плат, зростання заробітних плат, можливість збільшити надходження до ПФУ та ліквідація заборгованості", - підкреслювала Королевська.

Нагадаємо, що бюджет ПФУ на 2013 р. затверджений зі зниженням дефіциту на 24,8% - до 21,8 млрд грн.

Пізніше міністр повідомляла, що у відомстві шукають компенсатори, які дозволили б не тільки зберегти доходи ПФУ, але і збільшити їх на 40 млрд грн. Одним з таких компенсаторів, за словами міністра, має стати загальне декларування доходів громадянами України.

Варто зазначити, що за станом на 1 лютого заборгованість областей України перед ПФУ становила майже 8 млрд грн.

Читайте також: Доходи ПФУ необхідно збільшити мінімум на 40 млрд грн, - Королевська

Нагадаємо, в 2010 р. уряд Миколи Азарова пообіцяв провести в Україні пенсійну реформу. Відповідав за її проведення Сергій Тігіпко заявляв, що до 2014 р. ПФУ буде бездефіцитним. Однак до накопичувальної системи пенсійного страхування Україна так і не прийшла. А ось пенсійний вік був підвищений до 60 років.

Наталія Королевська з першого дня роботи на новому місці неодноразово критикувала пенсійну реформу. За її словами, дефіцит Пенсійного фонду за підсумками 2012 року складе понад 27,2 млрд грн. Однак, нещодавно вона анонсувала перехід до другого етапу реформи вже в 2014 р. Експерти переконані, що неефективність пенсійної реформи пов'язана в тому числі з тінізацією зарплат в Україні.