ua en ru

Фізособи в Україні в 2012 р. задекларували на 29,7% більше доходів

Автор: RBC.UA
Громадяни України в 2012 р. задекларували доходів на суму 48 млрд грн. Про це на брифінгу в Кабінеті міністрів заявив міністр доходів і зборів України Олександр Клименко, передає кореспондент РБК-Україна. Даний показник перевищує минулорічний на 29,7%.

Громадяни України в 2012 р. задекларували доходів на суму 48 млрд грн. Про це на брифінгу в Кабінеті міністрів заявив міністр доходів і зборів України Олександр Клименко (на фото), передає кореспондент РБК-Україна. Даний показник перевищує минулорічний на 29,7%.

"Доходи задекларували 630 тис. громадян. Сума задекларованих доходів складає близько 48 млрд грн, що на 11 млрд більше, ніж торік", - зазначив Клименко.

Також він додав, що доходи більше 1 млн грн задекларували більше 3 тис. осіб, що на одну тисячу більше, ніж в 2011 р. Чотири особи задекларували доходи більше 1 млрд грн: один громадянин з Тернопільської обл., один з Києва і двоє з Донецької обл.

Читайте також: Український бізнес у 2012 р. зазнав 85 млрд грн збитків

При цьому український бізнес задекларував за 2012 рік близько 85 млрд грн збитків. "Найбільші галузі, які сьогодні демонструють збитки, - це металургійна, більше 15 млрд грн, паливно-енергетична галузь - більше 13 млрд грн і хімічна галузь - 7 млрд грн. В цілому збитків задекларовано на суму близько 85 млрд грн", - сказав раніше Клименко.

Нагадаємо, Міндоходів ініціює законопроект про загальне декларування доходів. Глава міністерства заявляв, що Міністерство доходів і зборів ставить перед собою мету створити таку систему роботи електронного кабінету платника податків, щоб вона могла функціонувати, в т.ч., при впровадженні в Україні загального декларування доходів.

Читайте також: ВР не повинна поспішати з ухваленням законопроекту про загальне декларування доходів, - Калєтнік

"Дане питання вимагає великого рівня підготовки. Нам сьогодні необхідно таким чином зробити сервіс, щоб людина зайшла на сайт, йому автоматично склалася декларація по податках і фактично по його доходах, він її електронним ключем підписав і здійснив оплату (якщо ж не згоден, то вніс які-небудь зміни). Процес має бути максимально простим", - зазначив Клименко.

При цьому перший віце-спікер Верховної Ради Ігор Калєтнік вважає, що парламент може підтримати законодавчі ініціативи про загальне декларування доходів, але з початку в Україні потрібно забезпечити електронний документообіг між усіма органами державної влади.

Читайте також: Українці зможуть декларувати свої доходи через інтернет, - Клименко

"Ми повинні створити відповідну електронну систему, яка дозволить обмінюватися інформацією між усіма органами державної влади, які повинні працювати дуже чітко, швидко, щоб люди не носили купу довідок. Щоб не створити довгі черги по декларуванню. А потім перейдемо до наступного етапу: представлення декларацій з дому - через Інтернет", - заявив Калєтнік.

На його думку, законопроект про загальне декларування доходів може передбачати санкції адміністративного або кримінального характеру.

"Ми насправді сьогодні не знаємо, скільки людей проживає в Україні. У нас 46 млн населення, з них велика кількість тих, що не працюють, тих, хто взагалі не має ніяких доходів. У нас 8 млн українського населення сьогодні на заробітках в Європі. Близько 14 млн пенсіонерів . Тому ініціативи - хороші, але ми не повинні поспішати з їх ухваленням", - підкреслив Калєтнік.