ua en ru

"Укртрансгаз": Україна з 1 квітня буде імпортувати з Польщі 5 млн куб. м газу на добу

Автор: RBC.UA
Україна з 1 квітня буде імпортувати з Польщі 5 млн куб. м газу на добу. Про це йдеться в повідомленні ПАТ "Укртрансгаз".

Україна з 1 квітня буде імпортувати з Польщі 5 млн куб. м газу на добу. Про це йдеться в повідомленні ПАТ "Укртрансгаз".

"ПАТ" Укртрансгаз "забезпечило технічну можливість прийому газу з боку Польщі. Між ПАТ" Укртрансгаз "і компанією" ГАЗ-Систем "підписано низку доповнень до операторського угодою з транспортування газу в Україну з Польщі", - зазначає "Укртрансгаз".

На підприємстві нагадали, що з 1 листопада здійснюється транспортування природного газу в Україну по газопроводу Ду500. З 1 січня 2013 р. по 17 березня 2013 надходження природного газу в ГТС України становили до 2 млн куб. м на добу. "З 1 квітня 2013 р. у відповідності з підписаним контрактом між НАК" Нафтогаз України "і RWE обсяг надходжень становитиме 5 млн куб. М на добу", - повідомили в "Укртрансгазі".

Читайте також: Україна може щорічно імпортувати через Угорщину 5 млрд куб. м газу

Раніше повідомлялося, що максимальний обсяг газу, який Україна зараз технічно може отримувати з Польщі, не перевищує 600 млн куб. м в рік.

Також повідомляється, що Україна може розпочати поставки газу з Румунії обсягом до 5 млн куб. м в добу.

"Ведуться переговори з компанією SNTGN Transgaz щодо можливості подачі газу з Румунії в Україну та підписано меморандум про наміри. Можливі обсяги прийому газу зі сторони Теково до 5 млн куб. м в добу", - зазначає "Укртрансгаз".

Також повідомляється, що наразі обговорюється питання щодо можливості подачі газу в Україну через ГВС Орловка. Чергова зустріч фахівців ПАТ "Укртрансгаз" та SNTGN Transgaz відбудеться в березні 2013 р.

Як раніше повідомляли в "Укратрансгаз" в січні вдалося імпортувати всього 43,5 млн куб. м газу з Польщі. У "Нафтогазі" обіцяють поступово збільшити імпорт до 7 млрд куб. м газу в рік. Всього за два останні місяці минулого року, коли почалися поставки газу з Польщі, імпорт склав близько 52,7 млн куб. м.

Досі Україна заявляла, що вже до травня цього року імпортує перші 5 млрд куб. м газу у альтернативного російському "Газпрому" постачальника - німецької RWE. Ще до 7 млрд куб. м будуть поставлятися із Словаччини та Румунії після укладення угод з цими країнами, сказав у вівторок заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун. Сьогодні "Укртрансгаз" повідомляє, що Україна може розпочати поставки газу зі Словаччини обсягом до 10 млрд куб. м на рік.

Зокрема, зазначається, що ПАТ "Укртрансгаз" запропонувало словацькій стороні використовувати один із чотирьох існуючих газопроводів для поставок газу в Україну.

"Дана схема роботи забезпечить прийом природного газу в ГТС ПАТ "Укртрансгаз" до 10 млрд куб. м на рік. При цьому, об'єми газу можуть бути заміряні на території України. Фахівці ПАТ "Укртрансгаз" працюють сумісно з представниками Eustream над Interconnection Agreement. Підписання Interconnection Agreement планується здійснити в березні 2013 року, а відповідної технічної угоди до нього в квітні 2013 р.", - йдеться в повідомленні "Укртрансгаза".

Читайте також: Україна може імпортувати з Польщі та Угорщини не більше 1,6 млрд куб. м газу в рік

Нагадаємо, з сьогоднішнього дня Україна почала імпорт газу з Європи через Угорщину. За словами міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького, Україна може щорічно імпортувати через територію Угорщини 5 млрд куб. м природного газу, що закуповується на спотових ринках. За словами міністра, природний газ постачатиметься в Україну в рамках контракту між німецькою RWE і НАК "Нафтогаз України". Ставицький підкреслив, що через територію Польщі в реверсному режимі є можливість поставляти 2 млрд куб. м газу.

Раніше високопоставлене джерело в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості заявив, що з Угорщини країна може отримувати максимально до 1 млрд куб. м газу щорічно. Експерти видання "Дзеркало тижня. Україна" говорили про те, що якщо використовувати можливості Словаччини, Угорщини, Польщі та Румунії, то реальний реверс газу з Європи в Україну можливий в обсязі до 16 млрд куб. м в рік. Але не в обсязі 30 млрд куб. м, як обіцяють українські політики.

Україна в рамках обраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії і її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти. Ведуться переговори про закупівлі газу в Європі, Азербайджані, Туркменистані. В Одеській області планується будівництво LNG-терміналу, також можливе спільне з Туреччиною будівництво LNG-терміналу на турецькому узбережжі Середземного моря. Реалізуються проекти з видобутку газу на шельфі Чорного і Азовського морів.

Заплановані проекти з видобутку сланцевого газу за участю світових лідерів у сфері енергетики - Royal Dutch Shell і Chevron. Крім того, розглядається можливість збільшення внутрішнього видобутку вуглеводнів - газу, нафти, вугілля. У цих проектах може взяти участь ТНК-ВР. Існує програма заміщення природного газу вугіллям.