ua en ru

В Сирії загинули вже 70 тис. чоловік, - ООН

Автор: RBC.UA
За даними Організації Об'єднаних Націй, з початку 2013 р. жертвами протистояння в Сирії стали 9 тисяч чоловік, а загальне число загиблих досягло 70 тисяч. Дані про втрати наводить агентство Associated Press з посиланням на комісара ООН з прав людини Наві Піллей.

За даними Організації Об'єднаних Націй, з початку 2013 р. жертвами протистояння в Сирії стали 9 тисяч чоловік, а загальне число загиблих досягло 70 тисяч. Дані про втрати наводить агентство Associated Press з посиланням на комісара ООН з прав людини Наві Піллей.

Чиновник висловила впевненість, що Рада безпеки не має права сидіти склавши руки, коли в Сирії гинуть люди. На думку Піллей, колективному органу слід звернутися в Міжнародний кримінальний суд, з тим, щоб ініціювати розслідування військових злочинів, скоєних за час конфлікту.

Представниця ООН розраховує на "превентивний ефект, який може стати наслідком такого рішення. І сирійську владу, і лідерів опозиції слід попередити, що вбивства мирних жителів не залишаться безкарними".

Читайте також: Мирний план по Сирії провалився

Рада безпеки ООН розділилася в оцінці сторін конфлікту. Росія і Китай визнають легітимною владу Президента Башара Асада, якого закликають до переговорів з повстанцями. США та країни ЄС, зі свого боку, вважають законним представником інтересів сирійського народу об'єднаний комітет опозиції.

До цього часу сторони навіть далекі від початку попередніх переговорів. Протягом майже 2 років конфлікту лідери опозиції називали умовою для початку переговорів відставку Башара Асада. На початку лютого позиція повстанців зазнала змін. Лідер повстанців Ахмед Муаз аль-Хатіб дав згоду на початок переговорів, але лише в разі масової амністії політичних ув'язнених.

З березня 2011 р. у Сирії не вщухає збройне протистояння влади й опозиції. Незгодні вимагають відставки Президента Башара Асада, звинувачуючи урядові сили в масових звірства по відношенню до мирного населення. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних терористів", підтримувані закордонними радикальними угрупуваннями.

Читайте також: Сирійська опозиція заявила, що готова до діалогу з урядом Башара Асада

Для моніторингу ситуації в кінці грудня 2011 р. в Сирію була направлена місія спостерігачів Ліги арабських держав. За підсумками її роботи міністри закордонних справ країн - членів Ліги розробили план мирного врегулювання, який передбачав відставку Асада і проведення в країні парламентських і президентських виборів. Дамаск ці пропозиції відкинув, вслід за цим в низці арабських країн повідомили про припинення участі своїх представників у наглядовій місії. Незабаром робота Ліги була припинена у зв'язку із загостренням ситуації в Сирії.

У березні 2012 р. Рада співробітництва країн Перської затоки, в яку входять Бахрейн, Кувейт, Оман, Катар, Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, прийняла рішення відкликати послів з Сирії, а також закрити посольства цієї країни на території своїх держав у відповідь на дії Президента Сірії проти цивільного населення. У серпні країни, що входять в Організацію ісламської співпраці, також заявили про намір припинити членство Сирії в об'єднанні.

Читайте також: Влада Сирії готова до діалогу з опозицією

В даний час особливо запеклі бої в Сирії йдуть в районі Алеппо і Хомса, де урядові війська повільно, але впевнено тіснять загони добре озброєних повстанців. При цьому постійно зростає кількість загиблих серед мирних жителів.