ua en ru

Напади бойовиків в Іраку: Є загиблі

Автор: RBC.UA
В Іраку в результаті нападів бойовиків загинули 10 військовослужбовців, з яких п'ять були співробітниками воєнізованого ополчення.

В Іраку в результаті нападів бойовиків загинули 10 військовослужбовців, з яких п'ять були співробітниками воєнізованого ополчення. Про це сьогодні повідомляє France24 з посиланням на анонімні джерела в Міністерстві охорони здоров'я Іраку.

Перший інцидент стався на захід від Багдада, де група військовослужбовців була зупинена озброєними бойовиками. Після цього почалася перестрілка, в результаті якої загинули п'ять військовослужбовців і один бойовик був поранений.

На північ від Багдада на контрольно-пропускному пункті в Тікріті було вбито п'ять членів воєнізованого ополчення, покликаного боротися з "Аль-Кайєдой".

Вчора повідомлялося, що бойовики захопили м. Сулейман Бег, що знаходиться біля кордону з Іраном і населений переважно суннітами. Представник регулярної армії заявив журналістам, що армійські частини здійснили тактичний відступ. Очевидці відзначають, що цьому передувала невдала спроба штурму.

Читайте також: В Іраку вибирають законодавчі збори у 12 провінціях

Напередодні в іракському місті Мосул у зіткненнях збройних сил Іраку і бойовиків ісламістів-суннітів загинули щонайменше 10 поліцейських.

Перед цим в столиці Іраку Багдаді прогримів вибух, в результаті якого, щонайменше, сім осіб загинули, 23 отримали поранення.
Ситуація в Іраку загострилася після того, як в минулі вихідні там пройшли місцеві вибори. Місцеві вибори пройшли вперше після того, як в 2011 р. з Іраку були виведені американські війська. Жителі Іраку вибирали депутатів, які увійдуть до складу рад провінцій. На 378 депутатських місць претендували близько 8 тис. кандидатів. За ходом виборів стежили міжнародні спостерігачі.

Читайте також: В Іраку в зіткненнях іракських збройних сил і суннітів загинули щонайменше 10 поліцейських

Експерти розглядають минулі вибори як тест на стабільність Іраку, де 10 років тому був повалений режим Саддама Хусейна.

Напади на іракських військовослужбовцях почастішали після початку міжконфесійних зіткнень між суннітами і шиїтами 23 квітня, коли при розгоні табору суннітських опозиціонерів-демонстрантів в м. Хавіджа загинули понад 20 осіб, а у заворушеннях, що послідували потім, - ще понад 50.

Читайте також: В Іраку бойовики захопили місто Сулейман Бег біля кордону з Іраном

Прем'єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі належить до шиїтської конфесії. Сунніти неодноразово звинувачували його в перевищенні повноважень і утиску єдиновірців.

Він заявив, що міжконфесійна ворожнеча привнесена до Іраку з іншого місця в регіоні. Експерти припускають, що прем'єр-міністр Іраку натякав на Сирію, кажучи про джерело міжконфесійних суперечностей.