ua en ru

Заборона на в'їзд в Україну французьким депутатам, обстріл Дзержинська та інші новини 30 липня

Заборона на в'їзд в Україну французьким депутатам, обстріл Дзержинська та інші новини 30 липня Фото: результат обстрілу бойовиками Дзержинська

РБК-Украина розповідає про найважливіші події вчорашнього дня

В четвер 30 липня головними темами дня почали обстріл Дзержинська, заборону СБУ на в'їзд в Україну 10 французьким депутатам, повідомлення про те, що ініціатори трибуналу по Боїнгу шукають йому альтернативу, заяву генпрокурора Віктора Шокіна про те, що посада генпрокурора має бути виборною, а також повідомлення про те, що Ростовський суд розгляне підсудність справи Надії Савченко.

Суд розгляне підсудність справи Савченко

Вчора в Донецькому міському суді (Ростовська область, РФ) в закритому режимі пройшли попередні слухання у справі української льотчиці Надії Савченко. При цьому під час суду були посилені заходи безпеки. Як повідомило видання Deutsche Welle, будівля суду охороняли ОМОН і снайпери, а адвокат Савченко Марк Фрейгин написав у своєму Twitter, що приїхав на засідання з бронежилетом.

В ході засідання суду було прийнято рішення про розгляд підсудності справи української льотчиці Надії Савченко і можливості перенесення слухань з Донецького міськсуду в один з московських судів. З цього випливає, що до розгляду справи української льотчиці по суті відбудеться ще одне судове засідання у Ростовському обласному суді, який вирішить, де буде розглядатися справа - в Донецьку Ростовської області або в Москві. Як повідомило видання Межі.ру, питання про підсудність справи має бути розглянуто протягом 10 днів.

Предварительные слушания по делу #Савченко прервались, так и не начавшись. Как сообщил корреспондент "Граней", донецкий ...

Posted by Grani.Ru on 30 июля 2015 г.

Обстріл Дзержинська

У ніч на 30 липня з боку бойовиків був здійснений обстріл центральній частині міста Дзержинська Донецької області. У прес-службі облпрокуратури повідомили про те, що в результаті обстрілу загинули двоє мирних жителів - чоловіків 1982 та 1956 років народження, один український військовослужбовець 1989 року народження, а також отримала поранення жінка 35 років.
Крім того, в результаті обстрілу було пошкоджено газопровід, тому частина міста залишилася без електрики. Також було знеструмлено дві шахти, з-за чого більше 200 гірників залишалися під землею, але пізніше були успішно евакуйовані.
"Відомості за фактом обстрілу внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань з кваліфікацією за ч. 3 ст. 258 "Терористичний акт" Кримінального кодексу України", - йдеться в повідомленні прес-служби головного управління МВС в Донецькій області.

СБУ заборонила в'їзд в Україну 10 французьким депутатам

Українські силовики взялися за французьких депутатів, які днями відвідали Крим. Так, за фактом візиту делегації з десяти французьких парламентаріїв у аннексированный Росією Крим, а саме за фактом порушення порядку незаконного в'їзду на тимчасово окуповану територію України і виїзду з неї, в ГПУ відкрили кримінальне провадження.

Як повідомив у своєму Facebook народний депутат від "Народного фронту" Георгій Логвінський, кримінальне провадження було відкрито Генпрокуратурою за його заявою.

У свою чергу в СБУ також вважають, що подібні дії французьких депутатів суперечать інтересам забезпечення національної безпеки і посягають на державний суверенітет і територіальну цілісність України. Тому членам відвідала Крим делегації був на три роки заборонений в'їзд на територію України.

"Українська сторона вважає, що їх поїздка в Крим у липні поточного року без згоди української сторони і всупереч порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України і виїзду з неї, затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 367 від 04 червня 2015 року, є деструктивним кроком", - йдеться в повідомленні прес-служби СБУ.

Шокін виступив за виборність посади генпрокурора

У Генпрокуратурі продовжують обговорювати майбутнє реформування відомства. Так, перший заступник глави ГПУ України Юрій Севрук під час круглого столу з цієї теми заявив, що Генеральний прокурор України Віктор Шокін виступає за те, щоб в результаті реформи ГПУ посаду глави відомства стала виборною.

"Генеральний прокурор вважає, що реформа в Генеральній прокуратурі повинна закінчитися тим, що посада генерального прокурора стане виборчої", - повідомив він.

Ініціатори трибуналу по Боїнгу шукають йому альтернативу

Ветування Росією проекту резолюції Ради Безпеки ООН про створення трибуналу з розслідування аварії Boeing 777 викликало осуд у світової спільноти. Але, як заявив з цього приводу вчора міністр транспорту Малайзії Лиоу Тіонг Гавкіт, "бездіяльність - це не варіант". І виявилося, що альтернативний план дій зацікавлених сторін вже розроблений! Зокрема, як розповів прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк у своєму Facebook, що Україна спільно з міжнародними партнерами розпочала реалізацію плану "Б" щодо розслідування аварії Boeing 777.

"Вето Росії - переконливий доказ вини російських терористів і прямого зв'язку Кремля з вбивством невинних людей. Організатори і вбивці неминуче будуть покарані. Світ продовжить встановлення справедливості. Винні не уникнуть покарання. Не можна дозволити Росії знищити систему міжнародних відносин і підірвати авторитет Ради Безпеки ООН у цілому. З нашими міжнародними партнерами починаємо реалізацію плану "Б", - написав прем'єр.

Вето Росії – переконливий доказ вини російських терористів і прямого зв'язку Кремля з вбивством невинних людей. Організ...

Posted by Арсеній Яценюк on 30 июля 2015 г.

Крім того, прес-секретар МЗС Нідерландів заявив, що Малайзія, Нідерланди, Австралія, Бельгія та Україна обговорюють три основних альтернативних варіанти створення міжнародного трибуналу. Так, один з них - організація суду на вимогу Генеральної асамблеї ООН і Росія не зможе накласти вето, якщо дві третини учасників міжнародної організації проголосують за це рішення.

Також варіантом є створення трибуналу спільними силами всіх п'яти країн. Розглядається також організація процесу в національному суді однієї із зацікавлених країн. Але в цьому випадку проблема полягає в тому, що суд під егідою ООН зможе видати ордер на затримання, який стане дійсним у всіх країнах світу. А якщо процес організовує група країн і міжнародний ордер відсутня, то винні можуть уникнути видачі.