ua en ru

Кредитори списали 20% держборгу України, ВСУ понесли серйозні втрати в зоні АТО та інші новини 27 серпня

Кредитори списали 20% держборгу України, ВСУ понесли серйозні втрати в зоні АТО та інші новини 27 серпня Фото: на сході України активізувалися бойові дії

РБК-Украина розповідає про найважливіші події вчорашнього дня

У четвер 27 серпня головними темами дня стали списання кредиторами 20% держборгу України, візит Петра Порошенка до Брюсселя, зниження Національним банком України кредитної ставки до 27%, а також повідомлення про те, що Збройні сили України понесли серйозні втрати в зоні АТО.

Серйозні втрати сил АТО в секторі "М"

Українська армія понесла серйозні втрати в зоні АТО в секторі "М". Як повідомляв прес-офіцер сектору "М" Ярослав Чепурний, в ніч на 27 серпня в цьому районі сталося сім обстрілу, а найсильніший з них - у Богданівці, де з 04:30 до 05:00 бойовики одночасно застосовували 152 мм САУ та 81 мм міномети.

Крім того, Чепурний зазначив, що бойовики сім разів після обстрілу запитували режим припинення вогню для того, щоб українці не стріляли у відповідь.

Пізніше в прес-службі батальйону Донбас повідомили про те, що в ході боїв під Маріуполем загинули п'ятеро військовослужбовців ЗСУ, при цьому зазначивши, що серед бійців батальйону втрат немає.

У свою чергу, представник Адміністрації Президента з питань АТО Олександр Мотузяник заявив, що за минулу добу загинули семеро українських військовослужбовців, ще 13 отримали поранення. За його словами, найбільші втрати сили АТО зазнали вчора під Марьинкой і на Маріупольському напрямку. Також Мотузняк зазначив, що бойовики вперше за кілька днів застосували реактивну артилерію.

Кредитори списали 20% держборгу України, ВСУ понесли серйозні втрати в зоні АТО та інші новини 27 серпня

Фото: ситуація в зоні АТО на 27 серпня

Кредитори списали 3,8 млрд дол. держборгу України

Україна домовилася з основними кредиторами про списання 20% державного боргу, що становить 3,8 млрд дол. У документі про параметри угоди про реструктуризацію говориться, що держборг України знизиться з близько 19,3 млрд дол. до близько 15,5 млрд дол. Крім того кредитори погодилися відкласти на 4 роки виплату Україною основної частини боргу.

"Строки погашення тієї частини боргу, яка не буде списано, будуть перенесені з 2015-2023 років на 2019-2027 року. Тобто Україна не буде сплачувати основну суму боргу до 2019 року", - наголошується в документі.

При цьому прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що зекономлені від реструктуризації держборгу України кошти з державного бюджету можуть піти на підвищення соціальних стандартів населення.

Крім того, глава уряду повідомив, що Росія не вступала в переговори з реструктуризації державного боргу України, а також додав, що виплата кредитів РФ буде здійснюватися на загальних умовах.

"Російська Федерація не приєдналася до комітету кредиторів. І тому уряд України офіційно заявляє, що Росія не отримає ні за яких обставин кращих умов, ніж отримають інші кредитори. Це їх рішення. Чи приймаєте наші умови, або кращих умов ви ніколи не отримаєте", - заявив Яценюк.

Візит Петра Порошенка до Брюсселя

Президент України Петро Порошенко 27 серпня з робочим візитом відвідав Брюссель (Бельгія), де зустрівся з президентом Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером і президентом Європейської Дональдом Туском. За підсумками зустрічі пройшла прес-конференція, в ході якої Порошенко заявив про те, що виключає проведення третьої зустрічі в Мінську з врегулювання ситуації на Донбасі.

"Ніякого Мінська-3 не буде. Тому ми координуємо зусилля з ЄС щодо санкцій", - процитував Президента прес-секретар глави держави Святослав Цеголко у своєму Twitter.

Також Порошенко повідомив, що його погляди на ситуацію на Донбасі повністю збігаються з поглядами президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера.

"Звичайно, основна увага під час нашої дискусії ми приділили ситуації на Донбасі в умовах викликає російської агресії. Я докладно поінформував президента Єврокомісії щодо тих дій, які Україна здійснює щодо повної імплементації мінських угод", - зазначив Президент.

Крім того, глава держави заявив, що очікує від Євросоюзу продовження і посилення санкцій проти РФ у зв'язку з невиконанням нею мінських угод.

Також Порошенко виключив перенесення дати набуття чинності угоди про зону вільної торгівлі України з ЄС, при цьому підкресливши, що "це спільна позиція Києва та Брюсселя".

Кредитори списали 20% держборгу України, ВСУ понесли серйозні втрати в зоні АТО та інші новини 27 серпня

Фото: Петро Порошенко і Жан-Клод Юнкер в Брюсселі

НБУ знизив облікову ставку до 27%

З 28 серпня 2015 р набирає чинності рішення національного банку України про зниження кредитної ставки з 30% до 27%. Згідно з повідомленням прес-служби НБУ, протягом останніх 6 місяців регулятор проводив жорстку грошово-кредитну політику, що істотно посприяло зниженню інфляційних і девальваційних очікувань, а також стабілізації валютного ринку. Внаслідок цього сформувався стійкий тренд уповільнення інфляції, що, в свою чергу, сприяє поверненню депозитів в банківську систему.

У той же час відзначається, що грошово-кредитна політика кілька пом'якшиться, але залишиться відносно жорсткою, що дозволить підтримувати дезинфляционную тенденцію і сприятиме запобіганню впливу на економіку України зовнішніх потрясінь.