ua en ru

Закон про примусове відчуження землі для суспільних потреб буде оскаржено в КСУ, - Мін'юст.

Закон про примусове відчуження землі для суспільних потреб буде оскаржено в Конституційному суді України через наявність в ньому спірних моментів. Про це на прес-конференції повідомила заступник міністра юстиції Валерія Лутковська, коментуючи подолання вето Президента на даний закон, передає кореспондент РБК-Україна. "Я думаю, що все ж таки буде звернення до Конституційного суду... Я погоджуюсь з тим, що визначення "суспільна необхідність" немає в законодавстві на сьогодні", - зазначила В.Лутковська. Також вона додала: "Закон буде мертвим до того часу, поки в законодавстві не з'явиться роз'яснення, що це таке. Це роз'яснення має бути дуже чітким, щоб не порушувались права людини".

В свою чергу, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський вважає, що даний закон не буде оскаржено в КСУ ні з точки зору роз'яснення термінології, ні з точки зору механізму визначення розміру компенсації за вилучену нерухомість. "Я дуже сумніваюсь, що буде подання до Конституційного суду, бо в цьому законі зацікавлені всі бізнес-структури, що контролюють суб'єктів звернення до КСУ", - зазначив він.

Нагадаємо, що даний закон передбачає примусове вилучення на користь держави (з відшкодуванням збитків) у власника земельної ділянки, нерухомості в судовому порядку у випадку виникнення "суспільної потреби", або "суспільної необхідності" за умови, коли власник та представник держави не домовляться про позасудове вирішення питання про відчуження.