ua en ru

Великобританія має намір видати Литві Володимира Антонова, який підозрюється в спробі розкрадання грошей українських вкладників

Прокурори Великобританії пред'явили висунули колишньому власникові Convers Group і українського «Конверсбанка» Володимиру Антонову, повідомив Bloomberg. Звинувачення пред'явлені відповідно до закону, що передбачають конфіскацію майна, нажитого злочинним шляхом.

За даними британських прокурорів, Антонов і його партнер - співвласник Snoras Раймундас Баранаускас, використовуючи компанії, зареєстровані в офшорах, переводили майно банку на свої рахунки, використовували його в якості застав за кредитами і для фіктивних угод з нерухомістю, на що вказують надані в Лондонський суд документи. Перевірка литовським Центробанком Snoras показала, що капітал цього банку був дутим: значна частина його була сформована фіктивними цінними паперами, обсяг яких становив 290 млн євро.

Зараз Антонов і Баранаускас проживають у Великобританії, де перебувають під підпискою про невиїзд, яку вони дали після короткочасного арешту в листопаді минулого року. В інтерв'ю журналу «Експерт» Антонов розповів, що зараз є ордери на його арешт від правоохоронних органів трьох країн, включаючи Литву і Латвію. Якщо Литва доб'ється його видачі, то в цій країні екс-банкіра чекає ув'язнення на строк до 10 років.

Імовірність екстрадиції Антонова дуже велика, вважає адвокат російської юридичної фірми «Миколаїв і партнери» Василь Сидоров. «Зазвичай колишні бізнесмени, чиновники і топ-менеджери ховаються від судів у Великобританії, яка рідко видає їх на батьківщину. Однак сам факт пред'явлення звинувачень з боку британського правосуддя говорить, що у британців є дуже серйозні підстави вважати Антонова шахраєм, а в цьому випадку Великобританія майже завжди йде на екстрадицію злочинців», - зазначив Сидоров.

Раніше повідомлялося, що НБУ та правоохоронні органи України розслідували спробу виведення Антоновим активів з «Конверсбанка». Спроба виведення грошей була припинена в минулому році, після чого банкір продав «Конверсбанк» групі його топ-менеджерів.

Також повідомлялося, що правоохоронні органи декількох країн, де вели бізнес структури Антонова, порушили проти нього справи, звинувачуючи його в розкраданні коштів клієнтів його банків і виведення з них активів. Зокрема, прокуратура Литви підозрює банкіра в крадіжці 640 млн дол.

Зокрема, великий скандал у свій час викликала відмова концерну General Motors продати структурам Антонова збиткового шведського автовиробника Saab. Як повідомляли ЗМІ, причиною цього стали підозри в причетності Антонова до злочинних угрупувань в Росії та інших країнах. Цю позицію розділив і уряд Швеції, яке проводило відповідні перевірки бізнесу банкіра.

Convers Group, до якої входили банки в Росії, Литві, Латвії, Україні та інших країнах, а також низка медійних і промислових активів, фактично припинила своє існування в 2011 р., коли Литва націоналізувала один із найбільших банків країни Snoras, що складав основу групи. Після цього Антонов продав частки і в інших банках, у тому числі - в «Конверсбанку» (зараз - CityCommerce Bank).

Читайте також: Прокуратура направила до суду справу щодо мешканця Києва, який здійснив три розбійні напади на банки