ua en ru

В Україні районування с/г культур має бути переглянуто через зміну клімату, - Гідрометцентр

14:51 15.06.2010 Вт
1 мин

В Україні районування с/г культур має бути переглянуто через зміну клімату. Про це на прес-конференції заявив начальник Гідрометцентру МНС України Микола Кульбіда, передає кореспондент РБК-Україна.
За словами М.Кульбіди, Гідрометцентр на замовлення Мінагрополітики проводить дослідження з цієї проблеми, які завершаться в 2012 році. Однак, за його словами, вже сьогодні готові деякі результати. "Необхідно змінити агрокліматичне районування, оскільки на сьогодні воно не відповідає потребам та погодним реаліям", - сказав він.
Зокрема, М.Кульбіда повідомив, що лише зміною районування зернових культур можна досягти збільшення врожайності від 20 до 40% без додаткових фінансових затрат. Це ж саме стосується таких зернових культур, як ячмінь і кукурудза. Окрім цього, він додав, що внаслідок потепління клімату необхідно збільшувати площі зрошування. "Зрошення площ має вирости в десятки разів", - сказав він.
М.Кульбіда додав, що для покращення врожайності зрошувати поля необхідно майже на всій території України, крім західних та частини північних регіонів.

Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: