ua en ru

НБУ вирішив зобов'язати банки подавати інформацію про своїх боржників в інформаційну систему "Реєстр позичальників".

Нацбанк України вирішив зобов'язати банки подавати інформацію про своїх боржників в інформаційну систему "Реєстр позичальників", щоб банки і НБУ дістали можливість оперативно виявляти злісних неплатників, пише «Комерсант-Україна» .

У розпорядженні опинився проект положення Нацбанку "Про єдину інформаційну систему (ЄІС) 'Реєстр позичальників'". У НБУ уточнили, що реєстр існує з 2002 р. і зараз з ним працюють 154 банки з 182 діючих. "Інформацію банки подають на добровільній основі. Ми хочемо поліпшити цю систему і обговорюємо з експертами принципи наповнення реєстру", - сказав директор юридичного департаменту НБУ Віктор Новіков.

У проекті, розробленому директором департаменту нормативно-методологічного забезпечення банківського регулювання і нагляду НБУ Наталією Іваненко, описана процедура укладення договору банку з НБУ про передачу йому інформації про позичальників. Після цього банк зобов'язаний формувати і пересилати НБУ інформацію про позичальників з простроченою заборгованістю понад 10 тис. грн. "Банк-учасник надає інформацію в ЄІС 'Реєстр позичальників' в 10-денний термін з дня зарахування заборгованості позичальника на рахунки простроченої заборгованості, - йдеться в документі. - Інформація про позичальників - юридичних осіб надається з обов'язковою вказівкою даних про засновників і керівництво". У новому положенні банки, зокрема з тимчасовою адміністрацією і ліквідовані, "забезпечують внесення інформації до реєстру".

Для функціонування реєстру в департаменті банківського нагляду НБУ планується створити окремий підрозділ. При цьому ідею актуалізації реєстру запропонували самі банкіри.