ua en ru

Кабмін України затвердив порядок проведення антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів.

Кабінет міністрів України затвердив порядок проведення антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів. Про це сказано у постанові уряду №1057 від 16 вересня 2009 р., опублікованій сьогодні в газеті "Урядовий кур'єр".

Зокрема антикорупційній експертизі підлягають проекти законів, актів Президента України, Кабміну України та центральних виконавчих органів влади.

До проектів нормативно-правових актів із високим ступенем корупційних ризиків належать управління та відчуження об'єктів державної та комунальної власності; питання митної справи, податкової, фінансової політики; проведення аукціонів, тендерів стосовно відчуження чи закупівлі товарів, робіт і послуг; використання бюджетних коштів інвестиційної та інноваційної діяльності.
Також до проектів нормативно-правових актів із високим ступенем корупційних ризиків належать питання надання пільг і переваг окремим суб'єктам господарювання; встановлення повноважень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, зокрема щодо самостійного визначення порядку вирішення проблемних питань. Виконання контрольно-наглядових функцій органами місцевого самоврядування та інші відносини, пов'язані з виконанням рішень, предметом яких є визначення прав, свобод і обов'язків людини і громадянина.

Антикорупційна експертиза проводиться урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики протягом 15 днів після надходження проекту нормативно-правового акта до урядового уповноваженого.

У разі наявності корупціогенних чинників рекомендації стосовно їх усунення є обов'язковими для розгляду головним розробником документу.