ua en ru

ЄБРР може взяти участь у модернізації газотранспортної системи України, - нова стратегія банку

Європейський банк реконструкції та розвитку може взяти участь у модернізації української системи транспортування і розподілу природного газу за умови, що українські органи влади виконуватимуть всебічну і реалістичну програму реформ, яка буде включати реструктуризацію НАК "Нафтогаз Україна". Про це йдеться у новій стратегії діяльності банку в Україні на 2011-2014 рр.., Затвердженої радою директорів банку 13 квітня 2011, передає прес-служба ЄБРР.
Згідно з повідомленням, нова стратегія буде сконцентрована на вирішенні проблем у сфері підвищення енергоефективності та енергетичної безпеки, розкритті сільськогосподарського та промислового потенціалу України, забезпечення високоякісної і надійної інфраструктури та подоланні наслідків кризи у фінансовому секторі.
У документі відзначається, що банк є найбільшим фінансовим інвестором в Україну, і вже взяв на себе зобов'язання щодо надання фінансування на суму більше 6 млрд євро в рамках 264 проектів.
ЄБРР планує фінансувати проекти, які будуть сприяти підвищенню загальної енергоефективності та зменшення питомої обсягу викидів вуглецю в галузі, підтримувати будівництво і модернізацію мереж електропередач та об'єктів, необхідних для інтеграції України в європейський енергетичний ринок.
У стратегії окремо відзначається великий потенціал України як сільськогосподарського виробника і експортера, і підкреслюються плани банку підтримувати приватні інвестиції в усі сегменти цього сектору, особливо в інструменти підтримки виробників первинної продукції, в тому числі сезонний оборотний капітал.
У секторі автомобільних доріг ЄБРР буде підтримувати завершення модернізації ключових міжнародних коридорів, які пов'язують Україну з Європейським Союзом, а також пріоритетних національних і регіональних доріг, говориться в документі.
При цьому наголошується, що рівень інвестицій у України буде значною мірою залежати від впровадження реформ у всіх основних сферах, в той час, як зменшення темпів реформ і погіршення інвестиційного клімату неминуче призведуть до зменшення обсягу інвестицій ЄБРР у державний і приватний сектори економіки.