ua en ru

Болгарія заборонила розвідку сланцевого газу шляхом фрекинга з екологічних побоювань

Уряд Болгарії заборонило розвідку сланцевого газу шляхом фрекинга з побоювань за екологію після численних протестів проти використання цієї технології, передає Reuters.
Болгарія стала другою країною Євросоюзу, яка заборонила фрекинг, після Франції. Технологія полягає у упорскуванні в сланцеві пласти під великим тиском води, змішаної з піском і хімікатами. Противники такого методу вважають, що фрекинг забруднює ґрунтові води і навіть викликає землетрусу.
"Заборона постійна і діє на всій території Болгарії і в її територіальних водах в Чорному морі", - говориться в тексті постанови.
За порушення заборони накладається штраф в 100 мільйонів левів (65 млн дол.).
У вівторок уряд відкликав ліцензію на пошук сланцевого газу в американської нафтової компанії Chevron, видану їй в червні 2011 р. Цьому передували акції протесту проти видобутку сланцевого газу.
"Нам потрібні енергобезпеку і енергонезалежність, але не за всяку ціну", - сказав представник правлячої партії Діан Червенкондев.
За попередніми оцінками, запаси сланцевого газу в Болгарії становлять до 1 трлн кубометрів.
Сланцевий газ вже зробив революцію в газовій галузі США, і тепер низка країн Східної Європи залучають іноземні компанії для пошуку сланцевого газу. Румунія і Сербія планують почати геологорозвідку, а Польща сподівається почати видобуток в 2014- 2015 рр.
Франція заборонила фрекинг в липні минулого року, а Великобританія призупинила глибоку розробку грунту в районі міста Блекпул після невеликих коливань ґрунту навесні 2011 р.

Нагадаємо, Україна протягом 2011 року домовилася про співробітництво з 21 компанією в сфері видобутку вуглеводнів, зокрема сланцевого газу та вугільного метану.