ua en ru

Біржі країн БРІКС презентували нову лінійку фінансових інструментів

Найбільші біржі країн БРІКС презентували учасникам ринку нову лінійку фінансових інструментів. Інвестори країн отримали можливість торгувати на домашньому ринку ф'ючерсами на основні фондові індекси Бразилії, Китаю, Росії, Індії та ПАР. Винятком тут поки стала тільки вітчизняний майданчик РТС-ММВБ, який відклав запуск нових продуктів на кілька місяців.

Через півроку після створення альянсу між фондовими біржами країн БРІКС торгові майданчики зробили конкретні кроки щодо співпраці. Починаючи з минулої п'ятниці найбільші біржі дозволили своїм інвесторам торгувати ф'ючерсами на основні індекси один одного. Так, в крос-лістингу взяли участь бразильський Bovespa, російський Micex, індійський BSE India Sensitive, гонконгський Hang Seng China Enterprises і південноафриканський JSE Top 40. На сьогоднішній день ф'ючерси на іноземні індекси доступні на всіх майданчиках, крім РТС-ММВБ, що відклав запуск торгів на кілька місяців. "В даний час ми ведемо завершальні роботи і узгодження по специфікаціям, і найближчим часом вони будуть направлені на реєстрацію до ФСФР. Після цього буде оголошена дата запуску контрактів на індекси країн БРІКС на біржі", - заявили в прес-службі російської торгової площадки.

Варто відзначити, що поточний запуск нових інструментів ознаменував завершення початкового етапу співробітництва між біржами. В рамках другого етапу майданчика планують розробити нові продукти, засновані на індексах один одного. У фінальній стадії альянсу біржі обіцяють представити інвесторам нові типи фінансових інструментів, а також ряд додаткових послуг.

Російські інвестори вкрай позитивно сприйняли новину про швидкий запуск нової лінійки похідних фінансових інструментів. "У разі якщо інструменти доведуть свою ефективність, вони стануть дуже цікавим і корисним способом уникнути цілого ряду перепон на шляху інвесторів, охочих торгувати ф'ючерсами на закордонні індекси. Найчастіше на ринках, що розвиваються існує чимало обмежень і вимог, виконання яких може бути складним навіть для інституціональних інвесторів, не кажучи вже про фізичних осіб. Успіх інструментів багато в чому залежатиме від спредів та ліквідності", - пояснив портфельний керуючий фондом BRIC "Трійки діалог" Юрій Караван. На його думку, найбільшою популярністю серед інвесторів можуть користуватися ф'ючерси на китайські та бразильські індекси.

Подібний здогад підтверджують попередні статистичні дані першого дня торгів. Наприклад, найбільш популярним інструментом цієї лінійки деривативів в Гонконзі виявилися ф'ючерси на бразильський індекс, в той час як на покупку аналогічного інструменту для вітчизняного ринку була подана тільки одна заявка. Аналогічним чином йшла ситуація і в Йоганнесбурзі. Як пояснили представники місцевого майданчика JSE, найпопулярнішим інструментом виявився ф'ючерс на Hang Seng Index, в той час як перспектива зіграти на підйомі або зростанні російського фондового ринку не привернула ні одного учасника торгів. Проте на біржі відзначили крайню зацікавленість інвесторів і маркет-мейкерів новими продуктами, припустивши, що для насичення цих інструментів ліквідністю знадобиться трохи часу.