"Бултрансгаз": Поставки російського газу в Болгарію, Туреччину та Грецію знизилися більш ніж на 30%

РБК-Украина, 03.02.2012, Софія, 14:54

Поставки російського газу в Болгарію, Грецію, Туреччину і сусідню Македонію знизилися більш ніж на 30%, повідомив сьогодні глава болгарської державної компанії "Бултрансгаз" Кирил Темельков. За його словами, Болгарія змушена вдаватися до власних резервів, щоб компенсувати нестачу природного газу на тлі холодів, передає Reuters.
Єврокомісія, коментуючи ситуацію з російськими газовими поставками, повідомила, що зниження поставок природного газу зафіксовано в кількох країнах Євросоюзу, але ситуація не є критичною.
Одночасно в польській газовій монополії Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) повідомили, що поставки газу до Польщі від російського ВАТ "Газпром" повернулися до колишніх рівнів. У той же час в компанії відзначили, що обсяги поставок російського газу в Польщу можуть знову знизитися в найближчі дні на тлі температурного режиму, що зберігається (тобто через аномальні холоди).
Напередодні PGNiG повідомила про зниження добових поставок російського природного газу на 7%.
Раніше на цьому тижні ЗМІ повідомили з посиланням на джерела в "Газпромі", що європейські клієнти збільшили свої заявки через аномальні холоди, а "Газпром" фізично не може задовольнити збільшений попит повною мірою. За деякими даними, "Газпром" навмисно обмежив поставки в Європу, щоб покрити потреби внутрішньоросійського ринку, збільшені через морози, що встановилися в європейській частині Росії.
В "Газпромі" інформацію про скорочення поставок західним клієнтам офіційно спростували, зазначивши, що концерн продовжує виконувати свої контрактні зобов'язання перед європейськими споживачами.
Напередодні генеральний директор ТОВ "Газпром експорт" Олександр Медведєв висловив подив з приводу повідомлень про нібито значні скорочення поставок російського природного газу до Європи. "В умовах суворої зими в Росії і Європі наша компанія максимально наростила поставки газу не тільки в європейські країни, а й до країн СНД - зокрема, в Білорусію і в Україну, і одночасно збільшила підйом "блакитного палива" з підземних сховищ. Наприклад, в європейських підземних сховищах відбір нашого газу протягом останнього тижня збільшено майже в чотири рази", - сказав Медведєв.
Рівень поставок газу в Європу ВАТ "Газпром" в перекладі на річні обсяги сьогодні рівнозначний 180 млрд куб. м, тоді як в 2011 р. до Європи було експортовано 150 млрд куб. м газу, додав на підтвердження своїх слів глава експортної "дочки" "Газпрому".

Відзначимо, раніше сьогодні міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що зниження поставок газу до Європи пов'язане зі зменшенням заходу газу в Україну з Росії.

сообщить об ошибке | печать | добавить в закладки

Курсы валют 28/05 Спрос Предл.
28/05 8.05 8.09
28/05 10.045 10.219
28/05 2.465 2.564
06:45 1.25305 1.25355
Новости партнеров
 
Загрузка...

Опитування на сайті РБК-Україна

Результати попереднього опитування

Яку користь принесе Євро-2012 особисто вам?
 Матеріальну
 Можливість відвідати Польщу без візи
 Можливість краще ознайомитися з Україною
 Можливість поспілкуватися з іноземцями
 Шанс подивитися на українських стадіонах хороший футбол
 Додаткові вихідні
 Можливість виїхати з Києва на час Євро
 Не принесе ніякої
 Принесе збитки
 Мені все одно, я ненавиджу футбол
Скільки разів за останній рік Ви бували за кордоном?
  Всего: 5429
:::::::::::::: Один раз - 706 (14%)
::::::::: Два-три рази - 453 (9%)
::: Більше чотирьох разів - 161 (3%)
:: Не більше 10 разів - 60 (2%)
::: Більше 10 разів - 147 (3%)
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Жодного разу - 2192 (41%)
::::::::::::::::::::::::::::: Взагалі не бував (бувала) за кордоном - 1568 (29%)
::: Я постійно жив (жила) за кордоном - 142 (3%)
Реклама  ·   Опитування  ·   Про компанію  ·   Карта сайту  ·   Контакти  ·  
Все замечания и пожелания присылайте на webmaster@rbc.ua
Все права защищены и охраняются законом. © 2005 - 2012  РБК-Украина
Автоматизированное извлечение информации сайта запрещено.
Подробнее о соблюдении авторских прав и размещении рекламы.
Яндекс.Метрика