ua en ru

Яценюк: новий закон про освіту забезпечить автономію для шкіл

Яценюк: новий закон про освіту забезпечить автономію для шкіл Фото (прес-служба Кабміну): Арсеній Яценюк

Також прем'єр анонсував розширення програми інформатизації шкіл у 2016 році

Новий закон про освіту має передбачати більшу автономію для шкіл. Про це заявив глава Кабміну Арсеній Яценюк у програмі "10 хвилин із прем'єр-міністром", яка вийде в телеефір сьогодні, 4 жовтня, повідомили у прес-службі уряду.

"Школа вимагає більшої автономії. Менше тиску з боку органів влади і більше можливостей для директора і для педагогічного колективу підбирати собі як тих людей, з ким вони хочуть працювати, так і мати можливість витрачати власні кошти на ті потреби, які вони вважають першочерговими", - зазначив Яценюк.

При цьому прем'єр попросив педагогів висловити свої пропозиції до законопроекту про освіту. "Прошу свої пропозиції направляти персонально міністру і персонально голові комітету (ВР з питань науки та освіти, - ред.)", - сказав Яценюк.

За словами глави уряду, в рамках реформування середньої освіти вже напрацьовано ряд пунктів, які будуть відображені в новому законі. "Треба переходити на обрання директорів шкіл на відкритих конкурсах по всій Україні. Це вже зроблено в Києві, зараз проходить експеримент у Чернівцях. Ми це поширюємо на всю Україну", - додав Яценюк.

При цьому прем'єр закликав запровадити систему стимулів для вчителів. "Чим краще ти вчиш дітей, чим краще у тебе результати, тим вище у тебе зарплата. І це може стати частиною контракту між учителем і школою", - уточнив глава уряду. Крім того, він висловився за розширення програми інформатизації шкіл у наступному році.

Як повідомлялося, раніше Яценюк виступив за поліпшення якості освіти за рахунок скорочення кількості шкіл. Також прем'єр закликав школи звітувати про свої витрати.

На початку серпня Президент Петро Порошенко підписав закон, що звільняє приватні школи та садки від податку на нерухомість.

Нагадаємо, 6 вересня 2014 р. в Україні набув чинності закон №1556-VII "Про вищу освіту" (нова редакція) ".