Підсумки виборів-2012: Депутати, яким доведеться скласти повноваження

RBC.UA
Інформаційне агентство 30.10.2012
4

За підсумками підрахунку майже 87% бюлетенів в мажоритарних округах лідирують кандидати від Партії регіонів. По мажоритарних округах в Верхорвную Раду поки що проходять 117 осіб від ПР. Від "Батьківщини" до парламенту проходить 44 людини.

Вчора у другій половині дня стало відомо, хто з кандидатів програв в більшості одномандатних округів. У їх числі опинилися і відомі політичні діячі, пише "Комерсант-Україна". Так, в окрузі № 1 (АРК) зазнав поразки народний депутат Леонід Грач (позафракційний) - останні десять років він обирався за списками Компартії, але на ці вибори пішов як самовисуванець. "На жаль, результати в моєму окрузі говорять не на мою користь. Проти мене працював адміністративний ресурс, була маніпуляція громадською думкою, був підкуп виборців", - нарікає Грач.

Читайте також: По мажоритарних округах до ВР проходять 117 регіоналів

Серед тих, хто програв є ряд чинних представників парламентської фракції комуністів: голова комітету з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю Валерій Бевз (4-е місце з 9 в окрузі № 11, Вінницька область); Олексій Бабурін (3-е місце з 11 у окрузі № 74, Запорізька область); Володимир Матвєєв (округ № 127; після підрахунку 100% бюлетенів він програв представнику Партії регіонів Володимиру Наконечному - 15,7% проти 45,7%); Алла Александровська (округ № 170), яка набрала 22,1% проти 38,3% Дмитра Святаша, представника Партії регіонів.

У Верховній раді VII скликання не буде старшого брата третього Президента України Віктора Ющенка - Петра Ющенка (на момент обробки 49% протоколів він посідав 3-е місце в окрузі № 161, сильно відстаючи від лідерів). Одразу чотири народні депутати програли в окрузі № 63 (Житомирська область): зі значним відставанням від лідера, кандидата-самовисуванця Анжеліки Лабунської, в таблиці проміжних підсумків голосування (оброблено 57,8%) розташувалися Павло Жебрівський ("Наша Україна-Народна самооборона") , Святослав Піскун (Партія регіонів), Павло Унгурян ("БЮТ-Батьківщина"), Володимир Каплієнко (група "Реформи заради майбутнього").

З представників чинної влади в Раду не пройшов і голова бюджетного комітету Валерій Баранов (округ № 78; Народна партія). На момент підрахунку 99,3% бюлетенів він набирав 37,9% проти 49,8%, отриманих самовисуванцем Олександром Пономарьовим - головою правління компанії "Бердянський райагропромпостач". Невеликі шанси потрапити до парламенту і у глави парламентського комітету з питань науки і освіти Максима Луцького (Партія регіонів). В окрузі N222 (Київ) на момент підрахунку 51,7% бюлетенів він займав 3-е місце з результатом 21,2% проти 33,9%, отриманих Дмитром Андрієвським, представником партії "Батьківщина", і 25,6% Рени Назарової - кандидата від партії УДАР. Не проходить у ВР VII скликання один із засновників УРП, діссідет, Герой України Степан Хмара. На 223 окрузі в Києві, при підрахованих тільки 26,73% бюлетенів, він займає 7-е місце з майже 3% голосів виборців. По цьому ж округу, по всій видимості, програли боротьбу за голоси Олесь Бузина - кандидат від "Російського блоку" (6,94%), телеведуча Наталія Розинська від Радикальної партії Олега Ляшка з 1,95% голосів.

Читайте також: В Києві у Партії регіонів жодної перемоги

Нагадаємо, що явка виборців 28 жовтня склала 57,57%. За даними попереднього підрахунку, до парламенту проходять 5 партій. Оперативні дані з ЦВК можна дивитися тут

Парламентські вибори вперше з 2002 р. були проведені за змішаною системою - 225 депутатів обирали за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Участь у виборах брали тільки політичні партії - участь блоків, що складаються з партій, не було передбачено. Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла брали участь більше 5 тис. кандидатів. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр. Раніше ЦВК утворила 225 виборчих округів, середня кількість виборців в одному окрузі становить 161 140 осіб, допустиме відхилення від цієї чисельності - 12%. У Південно-Східних областях 106 мандатів, а в Центрально-Західних областях 119 мандатів. Переможець виборів-2012 отримає право на формування більшості у Верховній Раді наступного скликання.

Актуально
Опитування на сайті РБК-Україна

Чи очікуєте ви дефолту в Україні?

  1. Так, дуже скоро. І наслідки будуть досить серйозні.
  2. Дефолт можливий. Але він не торкнеться простих громадян.
  3. Навряд чи. Українська фінансова система починає стабілізуватися.
  4. Ні. Комусь вигідно нагнітати обстановку.
  5. Мені все одно.
Новини
Новости партнеров
×