ua en ru

Маркіян Лубківський: “В приймаючих містах залишилося 17-18% вільного житла для вболівальників Євро-2012”

Автор: RBC.UA
Останнім часом Євро -2012 в Україні знову став мішенню для критики ЗМІ. Спочатку мотиви для критики були економічні (ціна на готелі), потім політичні (ув`язнення Юлії Тимошенко), а після вибухів у Дніпропетровську актуальним стало й питання безпеки. Тут треба віддати належне УЄФА, який на чолі зі своїм президентом Мішелем Платіні висловив Україна повну підтримку, наслідком чого стало збереження Дніпропетровська в числі міст, що приймають трофі-тур Євро-2012. РБК-Україна спільно з телеканалом Аl Jazeera в бліц-режимі поспілкувався з директором Євро-2012 в Україні Маркіяном Лубківським, обговоривши найбільш актуальні теми за місяць до старту континентального форуму.

РБК-Україна: Хотілося б розпочати нашу розмову розпочати з цін на українські готелі на період Євро-2012. Наскільки власники виявилися уважні до рекомендацій УЄФА?

Маркіян Лубківський: Завдяки спільним зусиллям уряду та приймаючих міст, нам вдалося зупинити зростання цін. І сьогодні є можливість для всіх, хто цього бажає, розміститися у всіх приймаючих містах.

Тобто, взагалі немає ніяких проблем. У кожному місті залишилося приблизно близько 17-18% вільного житла для охочих подивитися матчі Євро-2012.

РБК-Україна: І яка зараз середня ціна?

Маркіян Лубківський: Важко сказати навскидку. Якщо говорити про цільові групи, то їх розміщення в Польщі і в Україні обійдеться приблизно в одну і ту ж ціну.

Середні ціни в Україні і Польщі для розміщення цільових груп через агентство з розміщення: Україні - 231 євро, у Польщі - 217 євро.

Для вболівальників ціни такі. «Три зірки»: Україну - 191 (євро), Польща - 156 (євро). «Чотири зірки»: Україну - 263 (євро), Польща - 205 (євро). П'ять зірок: Україні - 395 (євро), Польща - 316 (євро). Це на добу.

РБК-Україна: Наскільки була змінена концепція безпеки після вибухів у Дніпропетровську? Чи були посилені вимоги до безпеки за підсумками засідання Наглядової ради УЄФА, що відбувся 30 квітня в Ньоні?

Маркіян Лубківський: Звичайно, ми внесли певні корективи в нашу систему безпеки. Буде приділятися особлива увага скринінгу - і на стадіонах, і за їх межами. Ми ретельно працюємо разом з правоохоронними органами над тим, щоб забезпечити найвищий рівень безпеки.

РБК-Україна: Чим ближче до Євро-2012, тим частіше Україна опиняється в центрі уваги провідних світових ЗМІ. Але поки що більше в негативному плані. Причому, щодо України все частіше використовується такий епітет як «бандитська» та його похідні.

Маркіян Лубківський: Ми реагуємо дуже спокійно і чекаємо на велику кількість людей, які приїдуть. У нас немає проблем з реалізацією квитків, турнір користується величезним інтересом - серед українців, серед поляків, серед представників інших народів, які до нас приїдуть.

Тому страху немає. Є впевненість в тому, що ми все зуміємо забезпечити: і проживання, і атмосферу футбольного свята. І, звичайно, буде дотриманий дуже високий рівень безпеки.

РБК-Україна: У ЗМІ знову заговорили про ймовірність перенесення фіналу Євро-2012 з Києва до Варшави.

Маркіян Лубківський: Ніякі фактори не вплинуть на формат проведення турніру. Ми проводимо турнір в незмінному форматі. Фінал пройде в Києві.

РБК-Україна: Не так давно Ви знову публічно висловили впевненість в тому, що після прибуття на українські бази збірні, грають в Україну, можуть змінити своє рішення щодо дислокації.

Маркіян Лубківський: Збірні, які приїдуть сюди і побачать можливості українських тренувальних баз, можливо, пошкодують, що вони не прийняли рішення розміститися в Україні. Я не дуже розраховую на те, що їхня думка щодо дислокації зміниться, але сприйняття українських тренувальних баз в їх очах кардинально покращиться - безсумнівно.

РБК-Україна: У Вас немає відчуття, що негатив у зарубіжних ЗМІ може призвести до дискредитації турніру і, як наслідок, не тільки до іміджевих, а й фінансових втрат?

Маркіян Лубківський: Ні, у нас немає ніяких фактів або підтверджень того, що інформація, яка сьогодні з'являється навколо турніру, завдає відчутної шкоди. Ми готуємося в звичайному режимі. У нас мільйони питань, які потрібно вирішувати. Дуже динамічний процес. І просто немає часу звертати на це увагу.

РБК-Україна: Який рівень готовності приймаючих міст?

Маркіян Лубківський: Всі міста сьогодні знаходяться на приблизно однаковому рівні - у повній готовності. Я не став би виділяти ні фаворитів, ні аутсайдерів - їх просто немає.

Природно, на Донецьк і Києв ляже велике навантаження, оскільки ці міста приймають 5 матчів. Але для нас зараз найважливіше - провести і пережити перший матч в Україні, матч у Харкові між збірними Данії та Голландії. А після цього провести решту матчів.

РБК-Україна: На якому рівні готовність автомобільних доріг та залізниці?

Маркіян Лубківський: Не так давно я особисто їздив до Львова автомобілем - і цей відрізок у мене не викликає жодних сумнівів, навіть навпаки. Залишилося лише будівництво декількох десятків кілометрів траси між Житомиром і Києвом, і там йде активна робота.

Прокладено дороги від українсько-польського кордону до Львова. Вирішено питання з дорогами в Донецьку і Харкові. Дане питання не викликає у нас занепокоєння.

Крім того, на прохання УЄФА наводяться в порядок вулиці в самих містах і навколо стадіонів - це зроблено у всіх приймаючих містах.

РБК-Україна: А що з залізницею?

Маркіян Лубківський: З залізницею теж все в порядку. Скоро почнеться продаж квитків на швидкі поїзди, придбані в Південній Кореї.

Спілкувався Олексій Біловол