ua en ru

Сільське господарство потребує більше інвестицій для динамічного розвитку, - експерти

Агропродовольчий сектор України вимагає істотних інвестицій для забезпечення динамічного розвитку і виходу на передовий рівень технологій і якості продукції. Про це зазначили учасники прес-конференції "Ринок земель сільськогосподарського призначення: чи варто очікувати в агробізнесі України інвестиційного буму?", повідомляє прес-служба Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

"Зростання обсягів інвестицій призводить до збільшення виробництва і експорту аграрної продукції. Якщо на початку 2000-х рр. Україна виробляла 25-30 млн т зерна і 5-6 млн т олійних, то вже через 10 років країна вийшла на виробництво зерна в обсязі понад 50 млн т, олійних - більше 12 млн т. Аналогічно збільшуються валютні надходження від експорту аграрної продукції. Зокрема, тільки реалізація зерна врожаю 2011 р на експорт в обсязі 23 млн т принесе Україні понад 5,5 млрд дол. валютної виручки", - наголошується в повідомленні УКАБ.

Експерти підкреслюють, що зазначені позитивні тенденції знайшли своє відображення і в поступовому збільшенні фінансування соціальної сфери сільській місцевості.

"За даними Державної служби статистики, відрахування на соціальні потреби зросли з 2006 по 2010 р. при виробництві пшениці з 1,2% до 2,8% у структурі собівартості, кукурудзи - з 1 до 2,3% і аналогічна ситуація спостерігається по всіх основних культур. В цілому, відрахування на соціальні заходи тільки при виробництві основних видів продукції рослинництва, з урахуванням зростання цін, зросли за останні 5 років з 150 млн грн до 992 млн грн, а в 2011 р. можуть досягти 1,5 млрд грн", - вважають експерти.

У зв'язку з цим відзначається, що завершення реформування земельних відносин не має унеможливити роботу ефективних компаній, здатних рухати сільське господарство вперед. Зокрема, мова йде про доступ юридичних осіб з українським капіталом до купівлі земель сільськогосподарського призначення, незастосування обмежень за розміром оренди та інших кроків здатних зберегти інвестиційну привабливість сільськогосподарського виробництва в Україні.