ua en ru

Цифрове слабоумство або отупленіе гаджетами

Чи готові особисто ви от просто зараз взяти і рішуче викинути на звалище всі свої улюблені гаджети та девайси, відректися від цифрового світу, і почати жити, так би мовити, «оффлайн»?

Навіть, якщо раптом, такі сміливці і знайдуться, то більшість з них у підсумку не зможуть довго прожити поза Мережі. Тим часом, вчені почали бити на сполох. Багато фахівців вважають, що людство знаходиться в переддень ери «цифрового недоумства». Насправді в Південній Кореї вже є перші жертви цієї епідемії, які потребують лікування. У цій просунутої країні збільшується кількість молоді, буквально залежної від своїх гаджетів, розлучившись з якими вона відчуває себе абсолютно безпорадно. Молоді корейці не в змозі відірватися від смартфона або планшета. Днями безперервно вони «висять» в Мережі заради звий головної мети - розважитися. Якщо зважити факти, то настання планетарного «цифрового недоумства» виглядає не настільки вже далеким. Але чи так страшний цей звір?

Ера розваг

Сучасний гомосапиенс звик отримувати інформацію з Мережі. В інтернеті зосереджено величезну кількість корисної та актуальної інформації, практично вся скарбниця людських знань. Але добра половина блукаючих по просторах інтернету воліє дивитися на записі з відеореєстраторів, смішних котиків, грати в онлайн ігри. І все це лише для однієї мети - розважити себе. В основному саме для розваг ми і користуємося всіма нашими планшетами, айфона і нетбуками, чий величезний обчислювальний потенціал використовується для стрілялок і для «запуску пташок по свиням».

Відмирання живого спілкування

Звісно в Мережі все більше замінює людям живе, реальне спілкування. Пам'ятаєте, як у дитинстві ми звали одного «Леха виходь гуляти!» З появою мобілок життя почало непомітно, але прицьому круто змінюватися. У наш час простіше зателефонувати людині, ніж зайти до нього в сусідній під'їзд або сусідній кабінет, щоб побачити його і поспілкуватися наживо. Легше вийти в Мережу і подивитися, де наш Леха «зачекінілся», чи з'явився він в «Однокласниках» або «Фейсбуці». Замість самостійного осягнення світу і своїх маленьких відкриттів, Серьоги, Петьки і Льохи зайняті баталіями на полях віртуальних битв.

«Цифрове слабоумство» вже косить наші ряди

Сучасний студент і школяр сам вже не пише реферат або твір, а тупо викачує їх з інтета. Без зусиль, швидко, але не ефективно для мізків. Для самостійного написання, йому знадобилося б перечитати масу літератури, зробити певні власні висновки. У такому випадку отримані знання відклалися б у нього і, напевно, згодилися б у майбутньому. А так з вузів та ліцеїв випускаються «фахівці», які не мають чіткого поняття, що і як їм робити: хіміки, будівельники, лікарі.

Так наскільки серйозну роль грають гаджети в розумової деградації населення? Мозок людини, як хороший ніж, постійно потребує заточування. Точильним каменем тут є знання і навчання. Мозок щоб не втратити, потрібно постійно задіяти. Проте сучасний індивідуум більше тяжіє до розваг за допомогою гаджетів.

Що відбудеться, якщо людство вмить втратить всіх своїх гаджетові і доступу до інформації в інтернеті? Якщо, якихось років десять-п'ятнадцять тому, це питання здалося б смішним, то в наш час він викликає повний ступор. «Цифрове слабоумство» - це не далека перспектива, це реальна проблема сьогодення.