ua en ru

Лєна Леніна: косметичка для малюка

Якщо ви летите до моря з дитиною, то не забудьте зібрати і йому косметичку. Гламурна письменниця і турботлива мама Лєна Леніна ділиться своїми секретами дитячої косметички.
Лєна Леніна: "Нехай у дитини і не така велика косметичка, як у його мами, але до її вмісту слід ретельніше ставитися, адже неправильно підібрані косметичні засоби для малюка можуть завдати серйозної шкоди. Шкіра немовляти вимагає більшого зволоження, живлення, а ось очищення має бути дуже м'яким. Кровопостачання шкіри у немовлят високо, що стає причиною швидких подразнень і всіляких алергічних реакцій. Шкіра дитини має підвищену здатність вбирати все, що на неї наноситься, тому здоров'я і комфорт малюка безпосередньо залежить від правильно підібраної перший косметики. Основу використовуваних косметичних засобів малюка повинні становити п'ять елементів: крем, шампунь, серветки, мило і масло.
Добре, якщо мама буде користуватися тією ж дитячою косметикою і милом, так як навіть ретельно змиваючи косметику для дорослих, на шкірі все одно залишаються дрібні часточки, а це вже може викликати алергію у немовляти.
крем
Крем для малюків ділиться майже так само як і для дорослих на кілька видів: зволожуючий, захисний, від подразнень і універсальний. Шкіра дитини виконує найважливішу захисну функцію від несприятливих впливів зовнішнього середовища. Неправильним кремом можна зруйнувати захист своїми руками. Крем, крім виконання своїх функцій харчування або зволоження, повинен ще й створювати захисну плівку, але не забивати пори малюка.
В основі гарного дитячого крему, в першу чергу, повинні бути масла, наприклад, масло ши або жожоба, які інтенсивно пом'якшують, зволожують, мають протизапальну дію і покращують засвоєння вітаміну D. Так що ретельно вивчіть складу крему перед покупкою. До речі, кількість речовин в косметичному засобі, як правило, написано в порядку убування, тому, якщо ви знайшли кілька корисних інгредієнтів, але вони коштують в кінці списку, значить, їх там найменше. Вивчіть латинь хоча б на початковому рівні, всі назви пишуться на цьому мертвому мовою :-)
дитяче масло
Масла діляться на очищаючі, заспокійливі, поживні та масажні. Очищають олія не сушить шкіру, на відміну від мила, і його можна використовувати щодня. Живильні масла корисно використовувати в холодну пору року. Крім масел у складі флакончика повинні бути протеїни і вітаміни, наприклад, Е і В1. Якщо у малюка з'явилася алергія, ранки або висипання, то можна скористатися заспокійливим або антисептичним маслом, але його не можна використовувати щодня, це, швидше, вже лікувальна косметика. Для масажу найбільш нешкідливими будуть мигдальне та абрикосове масла. Сюди ж можна віднести і рожеве масло, яке ще й надає розслабляючий і заспокійливий ефект. І ніяких ароматів та ароматизаторів, пам'ятайте, що нюх у малюка набагато гостріше, ніж у дорослого.
Дитячий шампунь
Слід вибирати з особливою ретельністю, хоча і користуватися ним малюк буде не більше 1-2 разів на тиждень. Перша вимога - м'який склад, який не буде дратувати ні шкіру голови, ні очі. Діти ні в якому разі ні повинні використовувати шампуні для дорослих, навіть якщо вони хороші. Рівень рН дитячого шампуню повинен мати слабокислу реакцію, а його значення не перевищувати 5,5 рН. Будова волоса і захисні властивості шкіри дитини відрізняються від дорослих. Волосся у малюка дуже тонкі, а шкіра на голові занадто ранима. Дитячий шампунь повинен зволожувати, живити, захищати і володіти противоалергенні властивостями. Слідкуйте, щоб у шампуні були екстракти трав і вітаміни. У детскойсеріі шампунів від Lundenilona, наприклад, міститься екстракт солодки, алое, вітаміни В5, В6, Е, які захищають клітинні структури, живлять, підтримують енергетичний баланс у клітинах шкіри і волосся, беруть участь в утворенні пігментів у волоссі, захищають від ультрафіолету і стимулюють ріст волосся.
серветки
Вологі серветки - практично самий необхідний і важливий предмет детскойкосметічкі. При виборі серветок зверніть увагу на їх м'якість, міцність, товщину і, звичайно ж, склад. Краще, якщо для новонароджених будуть використовуватися серветки без запаху. Для просочення серветок повинні застосовуватися антиалергенні склади, екстракти ромашки, алое віра. На жаль, більшість серветок зараз містять у своєму складі хімічно речовини, які можуть нашкодити дитині, тому не полінуйтеся пошукати серветки, основу яких складають гліцерин, екстракти ромашки, алое і масла, наприклад, лаванди або лимона, а також вітамін Е.
мило
Напевно, саме агресивне косметичний засіб для дітей. Щоб зробити його більш щадним, віддайте переваги тим сортам, де всі хімічні елементи замінені натуральними аналогами. Адже тонкий і ранимий роговий шар шкіри у малюків вкрай чутливий до будь-якого виду впливів, а шкірне дихання у новонароджених в 8 разів більше порівняно з дорослими. Для самих маленьких краще використовувати рідке мило з пом'якшуючими і поживними компонентами, так як тверде здатне швидко пошкодити захисну плівку на шкірі немовляти і сильно пересушити її. Рідке мило має кислотно-лужний баланс, наближений до натуральних показниках шкіри, і надає саме щадне дію. Не можна зловживати бактерицидними сортами мила, оскільки вони вбивають не тільки погані бактерії, але і хороші, залишаючи дитину беззахисним перед навколишнім середовищем.
І пам'ятайте про те, що косметику слід купувати тільки перевірених марок або в спеціалізованих магазинах, де дотримуються умови зберігання продукції. А будь-який продукт краще спочатку спробувати на маленькій ділянці шкіри малюка і подивитися на реакцію. І, до речі, косметику треба регулярно міняти, приблизно кожні 3 місяці відбувається звикання і того ефекту, який був у перших раз, вже складно досягти. Але, замінивши на пару місяців улюблений крем або шампунь на інший, малюк може знову повернутися до нього, коли його шкіра "забуде" першу косметику ".