ua en ru

Вишгород: земельні історії мера Решетняка

Автор: RBC.UA
Мер Вишгорода Віктор Решетняк балотується у Верховну Раду. Враховуючи кількість скандальних земельних питань, які прийняті вышгородскою владою за час його правління, з 2006 року, не виключено, що єдина мета, яку переслідує Решетняк - отримання депутатського імунітету.

Мер Вишгорода Віктор Решетняк балотується у Верховну Раду. Враховуючи кількість скандальних земельних питань, які прийняті вышгородскою владою за час його правління, з 2006 року, не виключено, що єдина мета, яку переслідує Решетняк - отримання депутатського імунітету.

30 вересня 2014 р. на сесії Вишгородської міськради вибухнув скандал. На сесію було винесено більше сотні земельних питань.
Першим серед земельних питань значився: про виділення комунальному підприємству (КП) "Управління з розвитку фізкультури і спорту Вишгородської міськради" (директор - Василь Колобов) в оренду на 49 років земельної ділянки площею 2,07 га під будівництво, експлуатацію та обслуговування яхт-клубу на вул. Парусної. Скандал навколо цього питання був настільки великий, що без участі мера Віктора Решетняка вирішити його було неможливо.

Але самого Решетняка на сесії не було. Секретар міськради Решетнікова Марія сказала, що мер поїхав до міністра спорту Дмитру Булатову як раз з приводу майбутнього яхт-клубу "Юніор".

Зазначимо, раніше Булатов висловив стурбованість майбутнім яхт-клубів, які базуються у Вишгороді і його околицях, оскільки після анексії Криму тільки тут залишилися адекватні бази для підготовки спортсменів і змісту баз.

Але мер не поїхав до міністра, про що з трибуни міськради повідомив депутат Олександр Баланюк, связавшийся з міністром спорту.

Причиною неявки мера на сесію міськради, судячи з усього, стало його небажання звітувати перед громадськістю, серед яких були і представники "Правого сектора", щодо 2 га землі поруч з дамбою Київської ГЕС.

Історія питання з двома гектарами землі на дамбі почалася в 2013 році, коли без погодження з Київською ГЕС Вишгородський міськрада виділила кілька десятків ділянок в особисте користування.

Але вірних меру депутатів міськради і самого Решетняка не зупинили навіть ризики для Києва, які спричинить за собою приватне будівництво у водоохоронній зоні. Не кажучи вже про те, що в принципі виділення земель у водоохоронній зоні протизаконно.

Вишгород: земельні історії мера Решетняка

Вишгород: земельні історії мера Решетняка

Підставою для виділення земель і біля греблі, і на території яхт-клубу Палацу дітей та юнацтва Києва "Юніор" стала неунормированность права власності і кордонів цих земельних ділянок. Документація "Юніора" згоріла, і як не намагався Київський Палац дітей та юнацтва відновити їх, мер Вишгорода Віктор Решетняк, як свідчать документи, відбувався відписками, і, схоже, був зацікавлений у збереженні правової невизначеності з землями "Юніора". Аналогічна історія - з землями на дамбі Київського водосховища.

Ще більш кричуща історія - з яхт-клубом "Енергетик". Клуб існує з 1964 р. і після анексії Криму він, по суті, став однією з ключових баз для підготовки крейсерщиков. Але з подачі мера Решетняка та рішенням Вишгородської міської ради від 27 грудня 2013 року, коли в Києві вирував Євромайдан, землі яхт-клубу були розділені на 32 садових ділянки та роздані приватним особам.

Тут була реалізована класична для Вишгорода і, на жаль, не тільки ситуація, коли землі роздані невідомим особам, багато з яких навіть не в курсі, що стали щасливими власниками ділянок під Києвом.

Яхт-клубу була залишена тільки смужка біля води, на якій максимум що можна зробити - затягнути на пісок яхту. Про бази спортсменів, елінги, технічні приміщення можна забути. Яхтсмени ведуть тривалу боротьбу за землю, але Решетняку, схоже, всі старання громадськості глибоко байдужі. Роздаючи з 2006 року землю наліво і направо він довів ситуацію до того, що практично вся прибережна лінія Дніпра забудована. Та й сам Решетняк не забув побудувати собі особнячок.

Численні запити депутатів Верховної Ради залишалися без реакції з боку правоохоронних органів. Реакція сталася лише на запит нардепа Ярослава Москаленка. За його запитом прокуратура порушила близько десяти кримінальних розглядів.

Зазначимо, що міськрада ігнорує при виділенні земель генплану Вишгорода (див. скани), який затверджено на сесії. А зміни в генплан, згідно із законодавством, можна вносити тільки через п'ять років після його прийняття і тільки на сесії.

Вишгород: земельні історії мера Решетняка

Вишгород: земельні історії мера Решетняка

Але і це, схоже, поки що ніяк не впливає на Решетняка. Від журналістів він воліє ховатися, а схеми реалізовувати за звичними схемами - через одних і тих же людей.

Вишгород: земельні історії мера Решетняка

Ось тільки одна з історій. 9 серпня 2007 року з подачі Віктора Решетняка Вишгородський міськрада дала дозвіл ТОВ "Нова ініціатива-99" підготувати матеріали на перенесення ЛЕП на вул. Набережної.

Через два роки Вишгородський міськрада в особі міського голови Віктора Решетняка уклав договір оренди на дану ділянку з "Новою ініціативою-99" в особі її директора Володимира Балабанова. І вже на цьому етапі з'ясувалося, що мова йде трохи про інше ділянці, точніше - двох інших ділянках.

Через два місяця після підписання договору оренди з'явився обслуговуючий кооператив "Нова ініціатива", де директором значиться Ігор Ванюшин. Тут же ТОВ "Нова ініціатива-99" звернулося до Вишгородський міськради з проханням передати земельні ділянки однойменним обслуговуючому кооперативу. Мер Решетняк відмовився.

Ванюшин тут же подав позов у Київський обласний адміністративний суд на бездіяльність міськради. І виграв позов. Суддею в процесі виступив Балаклицький. Зрозуміло, міськрада не зміг відмовити суду в частині негайної видачі акта права на власність - і обслуговуючий кооператив "Нова ініціатива" став щасливим володарем 2,38 га землі.

І все б нічого, якби суди полтавської області (зокрема, суддя Радзівон) не приймали рішення про визнання права власності на нерухомість на користь осіб, явно афілійованих один з одним, в тому числі - ТОВ "Вишеград", ПП "Будинициатива Інвест" та ін. Скрізь або співзасновниками, або керівними особами виступають згадані вище Балабанов і Ванюшин.

Але ці персонажі - фігури не самостійні. За даними місцевих активістів і депутатів, і за ТОВ "Нова ініціатива-99", і за однойменною кооперативом, і за "Будинициативой Інвест", та ще за десятком контор стоїть один і той же чоловік. Звуть його Олексій Поліщук (див. схему).

Олексій Поліщук - депутат Вишгородської міськради, а також з недавнього минулого - директор департаменту земельних ресурсів КМДА. Схоже, саме тому між усіма згаданими конторами йде перехресний обмін замовленнями, субподрядами і земельними ділянками. А його дядько Віталій Поліщук, не криючись, займає посаду директора "Будинициатива Інвест".

На думку знаючих людей, за Полищуками стоять люди побільше - беззмінне фактичне керівництво Земельного агентства, а також незмінний з 2007 року заступник міністра регіонального розвитку і будівництва Дмитро Ісаєнко. До речі, в 2006-2007 роках Ісаєнко очолював департамент відчуження фондів в Міноборони, в першу чергу - земель.

Враховуючи, що землі поруч з яхт-клубом "Енергетик", а також суміжні землі, що раніше перебували у віданні Міноборони, в експертному співтоваристві є думка, що за земельними схемами мера Вишгорода Решетняка стоїть саме пан Ісаєнко.
Але не Ісаєнко балотується у Верховну Раду, а Решетняк. Тому в даній ситуації головний попит з Решетняка.