ua en ru

М.Вишиванюк: В Калуш поступило 143 млн грн для консервації екологічно небезпечних об'єктів

Автор: RBC.UA
Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк повідомив на прес-конференції, що проблема в Калуші на сьогоднішній день не в грошах, а у виконанні робіт з консервації Домбровського кар'єру і утилізації відходів гексахлорбензолу.

Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк повідомив на прес-конференції, що проблема в Калуші на сьогоднішній день не в грошах, а у виконанні робіт з консервації Домбровського кар'єру і утилізації відходів гексахлорбензолу, передає кореспондент РБК-Україна.

«У нас зараз проблема у Калуші не в грошах, а проблема у виконанні», - сказав М.Вишиванюк.

За словами губернатора, з держбюджету поступив черговий транш для Калуша - 105 млн грн, раніше отримали 38 млн грн.

М.Вишиванюк пояснив, що гальмують виконання робіт бюрократичні перешкоди через неузгодженість різних інструкцій, вимагає контролю дотримання графіку робіт на екологічно небезпечних об'єктах.

Нагадаємо, 12 лютого Верховна Рада України ухвалила закон про оголошення територій міста Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області зоною надзвичайної екологічної ситуації.

На хвостосховищі №2 Калуш-Голинського родовища калійних солей, в якому зберігається понад 10 млн куб. м відходів, внаслідок атмосферних опадів стрімко зростає рівень висококонцентрованих розсолів калійних солей. Останнім часом спостерігається їх прогресована фільтрація через товщину дамби, що призводить до її прискореного руйнування, а отже, до зростання ризику раптового виливу таких розсолів, що спричинить руйнування прилеглих промислових об'єктів, житлового фонду, а також забруднення розсолами річки Дністер.

Реалізація заходів, пов'язаних із оголошенням відповідних територій зоною надзвичайної екологічної ситуації, потребуватиме близько 560,807 млн грн коштів державного бюджету.

Варто відзначити, на місцевому референдумі, що відбувся в місті Калуші одночасно з виборами Президента України цього року, понад 30 тис. місцевих жителів визнали територію свого міста зоною екологічного лиха та висловилися за надання місту статусу території надзвичайної екологічної ситуації.

Головні екологічні проблеми Калуша пов'язані з наслідками калійного виробництва - переповнення хімічними відходами хвостосховищ, Домбровського кар'єру і загроза засолення ґрунтів та потрапляння їх у ріки басейну Лімниці і Дністра; загроза провалів підземних порожнин на місці відпрацьованих шахт; зберігання 11 тис. т гексахлорбензолу на єдиному в Європі полігоні токсичних відходів.

На початку лютого ц.р. міський голова Ігор Насалик повідомив, що зараз на території міста уже є 15 провальних воронок. Найближчим часом прогнозується утворення щонайменше ста провальних воронок. Глибина воронок 25-30 м. Воронки утворюються над територіями відпрацьованих шахтних виробіток колишнього калійного виробництва. На небезпечній території знаходяться 2,5 тис. житлових будинків.

У липні 2008 р. у Калуші у зоні прогнозованого провалля над відпрацьованими шахтними виробітками колишнього калійного виробництва дочірнього підприємства "Калійний завод" ВАТ "Оріана" утворилася провальна воронка площею 180 кв. м.